Yemek kalori hesabı

Kafayı yiyeceğim.
Dün yediklerimi aşağıya yazıyorum. Fatsecret diye bir programla kalori hesaplamaya çalıştım. 1000 kalori ediyor hepsi. bu kadar az nasıl olur ya
bunlar 1000 kalori ise benim bunların 3 katı yemem lazım o zaman. ben mi yanlış hesaplıyorum:/

kahvaltı
iki avuç kadar yulaf ezmesi
bir bardak süt
bir muz
(bunları karıştırıp yiyorum)
2 yumurta

öğlen
bulgur pilavı(miktarı bilemiyorum, bir ufak tabak kadar)
yanında ızgara tavuk (250 gr vardır herhalde)
bir bardak ayran

atıştırma
bir avuç kuruyemiş
bir muz

akşam
250 gr tavuk göğüs
bir tabak zeytinyağlı salata

Aşağı yukarı 2000 kalori yapar, belki biraz daha azdır ama 1000 kaloriden her şekilde fazladır. Sırf tavuklar zaten 350 kaloriden 700 kalori yapar, bulguru 100 gram yesen 300 kalori yapar, 1 avuç dediğin kuruyemiş de ortalama 300 kalori civarıdır, yulafı muzu falan da eklersek 2000 kaloriye yaklaşmış olursun.

  • angelus  (21.02.18 16:14:51)
tavuklar 600 kalori eder zaten.

2 muz 300 kalori

bulgur pilavı 200 kalori

1100 zaten bu şekilde yaptı. yulafı, sütü yumurtası, kuruyemişi ile 1500'ü rahatlıkla geçersin. bu düşük kalorili ve yağlı kardiyo ile desteklendiğinde ciddi kilo kayıpları yaşatabilecek bir beslenme programı.

hareketsiz biriysen bu şekilde besleniyorsan uzun vadede kilo kaybedersin.
spor yapan biriysen amaç sadece kilo vermekse doğru yoldasın.
spor yapan biriysen amaç kaslanmak ve yağ kaybetmekse yanlış besleniyorsun.
  • a darkness coming  (21.02.18 16:29:40)
Az bile yapmış. Genelde yüksek hesaplar ama neden bu kadar az hesaplamış ben de ona şaşırdım.

  • soyut park  (21.02.18 17:14:55)
Programda bir şeylerin değer/miktarını yanlış girmişsindir, yoksa mümkün değil.

  • John Bloor  (21.02.18 17:22:39)
yazdıklarınız ortalama 185cm üzeri birinin günde alması gereken kalori miktarı.bu saydıkların bin kalorinin üstü.

  • mikahakkinen  (21.02.18 18:01:30 ~ 22.02.18 09:40:21)
telefonun androidse samsung health kurabilirsin. gerçi veriyi fatsecrettan çekiyor ama gayet temiz çalışıyor. bir de mutfak tartısı al, çok pahalı değil. her şeyi tartmana gerek yok. zaten bi kaç tartı yaptıktan sonra göz kararı anlarsın artık
bu 250 gram tavuk olayı biraz soru işareti bıraktı bende. yarım kilo tavuk yemek kolay değil çünkü
temiz 2500+ kcal var orada
  • asbe  (21.02.18 18:22:22)