Ethernet Kablosu

Merhaba

Ethernet kablosu marka tavsiyeniz olur mu? Uçlarındaki plastik kısımlar ve parçalar çabuk kırılıyor.

VDSL için CAT6 uygun mudur?

Saygılar

cat6 her şeye gider. Nasıl kırılıyor ucları? çiğniyor musun boş zamanlarında?

metresi 1 lira zaten, bozuldukça değiştir.

ben benimkini n11 den almıstım. bilgine.
  • binder dandet  (12.02.18 14:45:39 ~ 15:21:34)
Cat6 en güzeli. Bulabilirseniz Hes kablo alin.

  • orient blue  (12.02.18 15:12:45)
VDSL için CAT6? vdsl hattı modeme kadar bakır kabloyla gelir. CAT6 CAT5 vs ethernet kablosu standardı. CAT6 kabloyu vdsl modemin dsl portuna takamazsın.

  • washe  (12.02.18 15:41:31)
@washe
arkadaş zaten modemden bilgisayara demek istemiş....

  • binder dandet  (12.02.18 16:10:34)
umarım öyledir, açıkçası ben onu ima eden bi ifade göremiyorum :)

  • washe  (12.02.18 16:23:47)
teşekkürler cevaplar için.

evet vdsl routerdan bilgisayara bağlamak için soruyorum.

ilk kez cat6 alıcam. önceleri ne aldığımı bilmiordum. ethernet kablosu ise tipine bakmadan alıyordum. sanırım cat5lerdi.

bu plastik tırnak basma yeri, hani sokete girince tık yapan yer, sürekli kırılıyor. sonra laptoptan en ufak dokunuşta çıkıyor ve bağlantı gidiyor. elimdeki cat5lerde böyleydi umarım cat6larda bu sorun yoktur.
  • Mehmet Ersoz  (12.02.18 16:32:25)
n11 de baglantı yerlerini gorebiliyorsun fotodan almadan önce, kallavi olanlarından almalısın.

  • binder dandet  (12.02.18 16:33:24)
CAT5 ve CAT6 nın ya da diğer CAT'lerin o kırılan kısımla alakası yok, yani bu standartlar kablonun kapasitesiyle(hız) alakalı. o yüzden internetten almak yerine bi teknoloji mağazasına gidip elle kontrol edip sağlam olduğunu düşündüğünü alsan daha mantıklı.

  • washe  (12.02.18 16:43:25)
(bir ethernet kablosundan ne muhabbet cıktı be heh heh)

Hocam teknoloji mağazası metresine 25 lira ister, söyle internetten iste ben 15 metresine 15 lira verdim.
  • binder dandet  (12.02.18 17:11:05)