Haşlanmış yumurtamı evde unuttum :(

Mis gibi kahvaltımı hazırladım, organik yumurtamı cezvede haişladım, tezgahın üstüne koydum soğusun diye, sonra kahvaltıyı evde unutup çıktım. :/
O yumurta ne kadar bekler? Yarın sabaha kalır mı? Yoksa akşam kedime vereyim mi biraz yer vitamin olur ona da? Akşama kadar hafif serin (çok sıcak olmayan) evde mutfakta soyulmadan açıkta dursa olur mu?

vegan tanrılar sana mesaj vermiş...

kediye ver yesin.
  • rahip janick  (08.02.18 10:57:55)
Ya da belki canım bugün o kadar da yumurta yemek istemiyordu ve unuttum. Olamaz mı? :)

  • mor oje  (08.02.18 10:58:44)
veganların tanrısı mı olurmuş, bişi olmaz da lezzeti kaçar. bence onu kediye ver sen de yarın yenisini haşla

  • hosein  (08.02.18 10:59:42)
Beklemez o. Kararır zararlı bir forma döner.

  • giovanne  (08.02.18 11:00:22)
Ofiste yumurta mı yenir ulan diye düşünen birisi (benim gibi) mutlu olmuştur en azından :)

  • benaslindayohum  (08.02.18 11:00:26)
Kedi yemez onu :)

  • neferkitty  (08.02.18 11:01:39)
@benaslindayohum her sabah yiyorum, mutfakta tabi ki :) kahvaltısız güne başlamam lütfen...

  • mor oje  (08.02.18 11:02:50)
:) ne sevimli bir duyuru
çalıştığımız yerde her zaman verilen kahvaltıya dayanarak söylüyorum: 12saatten fazla bir süre daha kendini korur. tekrardan yiyeceksen sıcak suda bekletmeyi unutma.

afiyet olsun .

kapanış.
  • 1adam  (08.02.18 11:03:13)
@neferkitty benimki sarısını seviyor ama beklemiş diye yemezse sokaktaki kedilere veririm o kuzucuklarım yer bence :)

  • mor oje  (08.02.18 11:03:39)
@1adam ^_^ akşam yiyemeyeceğim o zaman kediciklere vereyim. Sıcak suda bekletme işini düşğnmemiştim iyi fikir teşekkürler çok

  • mor oje  (08.02.18 11:04:33)
maaşallah ne kadar da hassassınız :) kendi adıma soğuk yumurta sevmem ama çöpe atacağıma yerim. Akşam buzdolabına koyarsınız gidince. Sabah da yanına yeşillik filan alır piyaz yapıp yersiniz.

  • fallopian  (08.02.18 11:08:31)
@fallopian özene bezene hazırlıyorum her sabah üzüldüm unutunca :)

  • mor oje  (08.02.18 11:18:56)
Odanın sıcaklığı 40 derece değilse bir şey olmaz, eve gittiğinde buzdolabına koyarsan yarın sabah da yiyebilirsin teknik olarak ama lezzetli olur mu olmaz mı o ayrı bir konu.

  • angelus  (08.02.18 11:19:56)
bişey olmaz yahu organikmiş hem. yarın sabah bile yersin. biraz sıcak suda beklet yemeden önce. soğuk da yenir gerçi.

  • naksidil  (08.02.18 11:23:59)
soyulmadiysa ve kabugunda catlak yoksa bir haftadan uzun dayanir, soyulduysa serin yerde yarina kadar bisey olmaz.

  • pilav  (08.02.18 11:44:18)
1 patatesi haşlayın. bolca tere(en lezzetli tere otu ile oluyor) yıkayıp doğrayın.
isterseniz biraz soğan ekleyin. haşlanmış yumurtanızı da doğrayın içine. toz kırmızı biber tuz yağ limon ile tatlandirin. afiyet olsun.

  • balik kraker  (08.02.18 11:54:11)
@balik kraker bu ne güzel tarif böyle! Teşekkürler :))

  • mor oje  (08.02.18 12:05:07)
Bir şey olmaz, çok kez yedim beklemiş yumurta, bir sıkıntı yaşamadım:D

  • peggy  (08.02.18 12:22:16)