[]

uzaktan kumanda2

www.eksiduyuru.com

istediğim şey şu; elimde bir verici olacak, ben o vericiden sinyal yolladığım zaman (ve müddetçe) bir lamba(küçük fener lambası yani) yansın istiyorum. çok kısa mesafeden, başka fonksiyon yok, lamba yanıyor-lamba yanmıyor olacak.(en basit sistem işte)

bana hangi malzemeler lazım? aliexpress gibi yabancı ya da robotistan.com gibi yerli sitelerin linkleri olabilir. alıcı, verici, buna uygun lamba ve bataryaların linkleri lazım, yardımcı olabilir misiniz?

 
Diğer duyuruda verdiğim tek kanallı verici alıcı bu işi yapıyormuş, birden farklı özelliği varmış ama sana lazım olan özelliği de var.

Kumanda işini çözdük, alıcı tarafından yakılacak/çalıştırılacak/sürülecek şey ise sana kalmış.

Lamba mı yakarsın, motor mu çevirirsin, kapı mı açarsın sen bilirsin. Tabi ki alıcıdaki röle 10 amper olduğu için 10 amperden daha güçlü bir şey sürersen röle kısa zamanda bozulur.
  • John Bloor  (07.02.18 13:21:04) 
@john bloor
kumanda değil de modül mü çip mi her neyse ondan istiyorum, antensiz, pil yataksız vs.

  • obez kirpi george  (07.02.18 14:35:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.