Moser Saç Makinası Sorunu

Eskiden saç sakal demeden her sorunumu çözen Moser makinama bir haller oldu. Makine çalışıyor, bıçakların titreşimini görebiliyorum ancak ne saçı kesiyor ne sakalı. Hiç çalıştırmamış gibi.

"Yağı azalmış olabilir, bakım yapman gerekiyor" diyenler de oldu ancak hiç iş görmemesi bana garip geldi. Durduk yerde ne olmuş olabilir bu alete?

bıçakları kaymış olabilir. eskiyse vidası gevşemiş olabilir.

  • veritaslibertas  (06.02.18 22:32:58)
aralarına kıllar sıkışmıştır, talimatlara uygun bir bakım gerekiyor.

  • gezegen olan pluton  (06.02.18 22:36:29)
Ne kdr sıklıkta yagladin

  • all girls dream  (06.02.18 23:04:44)
Eski değil, fazla da kullanılmadı. 2 sene içinde 5-6 defa diyeyim.

  • sevgikusunkanadinda  (07.02.18 00:08:40)
dişler yerinden kaymıştır. sök yeniden tak dişleri.

  • caletti  (07.02.18 00:35:11)
takip aynı sorun bende de var. yeni bıçak aldım deneyince haber veririm.

  • gameofannen  (07.02.18 09:48:10)
Berber makinası, Moser klasiği dedik, yarı yolda bıraktı. 5-6 kullanımdan sonra niye böyle oldu çözemedim.

Daha öncesinde yağıyla bakım yapmış olan varsa nasıl halledildiğini açıklayabilir mi? Vidasını, herhangi bir mekanizmasını filan sökmemiz gerekiyor mu illa ki?

Beklemedeyim @gameofannen.
  • sevgikusunkanadinda  (07.02.18 17:59:54)
benim alet 10 yılın üzerinde bıcağını dün değiştirdim. sahte bıçak ama efsane kesmeye başladı.

sen az kullandığını söyledin. öncelikle makine orjinal mi?

ikinci arkadaki vidaları söke içindeki süngerde kıl birikmiştir. onları temizle bıçakların her ikisinide kolonya ile sil yagdan eser kalmasın. genelde o yag katılaşıp bıcağın kaymasını önlüyor. çok başıma geldi. her şeyi temizledikten sonra azcık makine yağı ile tekrar yagla ve vidaları tak. yalnız burda iyi ayar yapman lazım alt bıçağın dişi yarım mm dışarıda olsun ne eksik ne fazla. yoksa kesen bi tarafını. özellikle enseyi.

onun dışında bir şey yok.
  • gameofannen  (08.02.18 09:40:04)
Makine orijinal. Almanya'dan geldi.

Bir deneyeyim bakalım nasıl olacak. Yazarım buraya da sonuçları.
  • sevgikusunkanadinda  (08.02.18 21:05:29)