[]

Dış IP'den içteki bir IP'ye nasıl bağlanacağız?

Mesela iç IP'miz 192.168.140.10 olsun dış ip'de 71.101.105.210 olsun,

bu iç ip adresine dışardan erişmek için örneğin ssh bağlantısında nasıl yazarız?


 
Modemden yönlendirme yapman gerekiyor, normalde firewall üzerinden yapıyoruz modemde nasıl olduğunu bilmiyorum. Modem nedir bu arada?


  • deligine yuvarlanmis tavsan  (06.02.18 22:12:19) 
Ya vpn server kurulacak ya da yönlendirme


  • kompisko  (06.02.18 22:22:16) 
modem'den port yönlendirmen gerekiyor. ssh portu 22, modeminden tcp 22 portunu 192.168.140.10'a yönlendireceksin.

modem değil firewall'sa firewall'a göre değişir, hem port yönlendirip hem de firewall kurallarında izin vermen gerekebilir. tahminimce firewall değil, firewall'u azıcık bilen bi insan bunu sormazdı :)
  • washe  (06.02.18 22:27:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.