çalışan arkadaşlar kendinize ayıracak vakit bulabiliyor musunuz?

ne bileyim bir hobi olsun, kitap okumak, spor yapmak, film izlemek, enstrüman çalmak, arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmek gibi. abim istanbul'da yaşıyor şafakla çıkıyor gecenin yarısı dönüyor evine adama çok üzülüyorum. bir tek pazarı var onu da uykuyla harcıyor çünkü hafta içi uykusunu alamıyormuş. böyle olan var mı aranızda?

6:30'da kalkıyorum, akşam 6:30'da evdeyim.
haftada en az bir (max iki) halısaha,
haftada en az bir sinema,
diğer günler akşamları evde dizi - film
akşamları yarım saat yazılımla ilgili eğitim videosu ya da kitap okumak.
  • contavolta  (05.02.18 11:38:32)
akşam 6'da evdeyim, haftasonu 2 gün tatil. kendime ayıracak bolca vakit buluyorum.
istanbul.

ama ev arkadaşım biraz daha şanssız. çoğu zaman 9-10'dan önce gelemez ve sadece pazarı tatil. aynı okuldan, aynı bölümden mezunuz. ama kader işte.
  • japon askeri  (05.02.18 11:38:38)
Sabah 6.30 Kalkış 7.00 Servis 7.45 İşe geliş 8.30 Başlama
Akşam 17.30 Çıkış 18.30-45 Eve geliş

Hafta içi akşamları dizi, oyun ve dışarıda arkadaşlarla buluşma. Kitap fiziksel okuyamıyorum, en fazla elektronik.

Hobim kutu oyunları. Hafta içi 1-2 akşam, bazen hafta sonu da oluyor. Maket modelcilik ve FRP hobilerime biraz ara verdim. Ayda bir cumartesi veya pazar harcıyorum.
  • cleric  (05.02.18 11:44:00)
Bu sıralar 6:45 gibi kalkıp akşam 7:30 - 8:00 gibi evde oluyorum.
Sadece bazı akşamlar spora gidiyorum güçbela, o zaman da spordan dönünce zaten tamamen tükenmiş oluyorum ve 2 saate falan yatıyorum.
Haftasonları da 1 günüm temizlik, çamaşır, ütü falan derken öyle geçiyor, yine yoruluyorum ve akşamları bir şey yapacak halim pek kalmıyor. Pazar günü de tıraş, spor ve/veya dinlenmek ile geçiyor.

Şöyle bir daha bakınca tekrar kendime söylüyorum, b.k gibiymiş. Bazı akşamlar evde de çalıştığımı hesaba katmadım bile.

Edit: Yani güçbela kendime ayırabildiğim tek şey spor oluyor. Onun dışında bir şey yok.
  • skooma  (05.02.18 11:45:39 ~ 12:18:01)
sabah 6:40 ayaktayım akşam 6 gibi evde oluyorum. 12-1 arası uyuyorum. servisle işe giderken de dönerken de ortalama 20 dk uyuyorum.

abine nispet gibi olacak belki ama söylediklerinden ilgimi çekenleri yapıp bitirip, bomboş kalıp sıkıldığım zamanlar bile oluyor :/
  • washe  (05.02.18 11:47:38)
"sabah kalk işe git çalış tüm gün akşam gel yemek ye sonra uyu" döngüsünden kurtulmak için çoğu zaman kendimi dışarı atıyorum bir nedeni olmasa bile yürüyüş yapıyorum bisikletle dolaşıyorum.

çünkü evde kaldıkça uykum geliyor ve hareket etmekten uzaklaşıyorum.

"bir de bugün pazartesi fazla da anlam yüklememek gerek.
  • redeath  (05.02.18 12:04:56)
ben işten eve geldiğimde saat 5 buçuk oluyor, yapacak şeylere vakit buluyorum ama uyku yetmezliğinden ben de muzdaribim, gece 12'de yatıp 7'de kalkıyorum. cumartesi geceleri 10-11 saat uyuyorum bir süredir.

  • Bruce  (05.02.18 12:22:02)
Hafta sonlarım ve resmî tatiller boş. Hafta içi de 6 gibi evde oluyorum genelde. 2 gün falan 3-4 de işim bitiyor.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (05.02.18 12:33:47)
5:45'te kalkıp spora gidiyorum 6'da. Haftada üç dört kez bunu yapmaya çalışıyorum.
4 gibi, bazı günler 6'da evde oluyorum. Erken geldiğim günlerde özel ders verdiğim zamanlar oluyor.
Sonra hızlıca yemek yapıp, yemek yaparken komik bir İngiliz programı izliyorum 25-30 dklık. QI, 8 Out of 10 Cats vs. Ruh halime göre bazen yemek yaparken müzik dinliyorum.
Evimde televizyon yok, o yüzden dalgınlıkla saatler harcamış olmuyorum. O sırada kitap okuyorum, bazen duyuruya bakıyorum bilgisayardan.
Merkezi bir yerde oturuyorum, o yüzden eğer çok daralmışsam alışverişi bir yürüyüşe falan çevirmeye çalışıyorum, markete gidiyorum, Starbucks'a yürüyorum vs.
Akşam 10 gibi yatağa girip gratitude journal ve normal günlük yazıyorum kısacık da olsa. Sonra uyuyorum.

Hafta içi bir akşam bir aktivite yapıyorum, bir arkadaşla buluşup şarap içmek, sohbet etmek vs gibi. Çok ihtiyaç hissetmediğim sürece - ki hissetmiyorum, iş günlerinde alkol almıyorum ama.

Hafta sonu bir sabah da ya arkadaşlarla ya aileyle buluşup kahvaltı yapıyorum.
  • sopiro  (05.02.18 12:34:54)
bir de evli versiyonu yazalım.
sabah 6'da kalkıp 7.40 gibi evden çıkıyorum. işe geliş gidiş bisikletle bu sayede sporu aradan çıkarıyorum.
akşam eve geliş 8 civarı.

hayal edilen
yemek+biraz ağırlık çalışma+çocukla zaman geçirme+kitap okuma+ingilizce pratik yapma

gerçek
yemek+kelime oyunu izleme+çocukla zaman geçirme+zapping+hanımla kavgalar (şaka) saat 11-12 gibi kapanış.

tek tatilim pazar. o da zaten hiçbir şeye yetmiyor.
  • lazpalle  (05.02.18 12:50:35 ~ 12:51:29)
Tabiki buluyorum hafta ici haftasonu farketmiyor. Ama herkes icin gecerli olamaz tabiki. Sabahin korunde ise gidip aksam gec saatte gelen kisiler cok!

  • tranceforresuminglife  (05.02.18 16:17:30)
Haftanin 6 gunu 17-04 calisiyorum. Sabaha karsi 4-5 gibi evde oluyorum.

Ise gidis suresi otobus ve yurume dahil max. 45 dk. Donus servisle.

Surekli ayakta ve surwkli koştur... bir sey yapmaya mecalim de zamanimda yok.

Ise gitmeden once biraz internet, yolda internet; donuste internet...

Komikli şeyler izlemeye calisiyorum, duygusal muziklerden uzak durmaya...

Duyuru, sozluk, gmail, hurriyet, youtube her gun girdigim siteler.

Bir de borclar var. Cok sukur bu kadar yogunluga karşılık borclarimi odeyebiliyorum. Beni cok sıkıştıranlari bu ay bitiriyorum, gerisi kolay.
  • runagain  (05.02.18 16:51:03)