Taktir edilmiyorum

Becerikli bir insan olduğumu düşünüyorum ama son üç beş yıldır kimse bana yaptıgım herhangi bir şeyle alakalı övgü cümlesi kurmuyor,asla. Acaba umursadıgım için mi bu hale geldi?
Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

grammar nazi'lik gibi olmasin ama onemli bir ayrim oldugunu dusunuyorum: taktir, damitmak demek. sizin istediginiz muhtemelen takdir edilmek. yok ben okuma yazma bilen vodkayim derseniz onu bilemem.

  • der meister  (30.01.18 17:03:34)
Her şeyi çok doğru, olması gerektiği gibi yapmana alışmışlardir muhtemelen.

  • femme vitale  (30.01.18 17:04:58)
ben sizin yerinde olsam beklentilerimi düşürürdüm
bir şeyi iyi yaptığınız zaman her zaman takdir edilmezsiniz, çünkü o iş sizin göreviniz ve sorumluluklarınız dahilinde olabilir, ya da zamanla o hale gelmiş olabilir.

  • interview with the vampire  (30.01.18 17:05:46 ~ 17:06:01)
der meister telefondan yazıyorum Bi an kararsız kaldım ama yazıverdim:)
femme Vitale bazen bakıyorum başkaları basit bir sey yapıyor ve yakınlarım onları öve öve bitiremiyor.

  • Kalinka  (30.01.18 17:07:25)
Anlamadım, bir Ortadoğu kültüründen takdir mi bekliyorsunuz?

  • testis agrisi  (30.01.18 17:07:36)
testis agrısı dogru söylüyorsun ama başkalarının her şeyini cok beğeniyorlar neden acaba?

  • Kalinka  (30.01.18 17:18:18)
Sevmiyor olabilirler belki. İnsanlar sevmedikleri insanın iyi şeylerini görmez, sevdiklerinin de kötü şeylerini.

  • harvey  (30.01.18 17:21:13)
Kimse seni takdir etmiyorsa sen kendini takdir et.
Bizde yok öyle birini övme takdir etme vs.
Takılma bunlara önemli olan senin işini doğru yapman boşver gerisini.
  • mutekebbir  (30.01.18 17:27:08)
Bence de alıştırmış olabilirsin. Sık sık yaptığın bir şey için takdir edilmezsin, ayda yılda bir yaptığın şey değerli olur. Genelde böyledir ki. İş hayatından bahsediyorsan onu bilemiyorum, insan ilişkilerinden bahsettim.

  • aquarium  (30.01.18 17:35:41 ~ 17:38:51)
Ben olsam beklentimi olabildiğince azaltırım, kimseden rahmet beklemessem üzülmem de gerekmez, insanlar maalesef çoğu zaman çabayı görmüyor, görse de takdir etmiyor yada kayda değer bulmuyor. Aslında önemli fakat çok sık atlıyoruz bu meseleyi, nacizane tavsiyem siz takdir edin sizi de takdir eden artacaktır.

  • firemanjonny  (30.01.18 18:00:43)
yiğit yüzüne övülmez

  • regardless of what they say  (30.01.18 18:02:37)
İpleri başkasına bırakırsanız...

  • EasyTiger  (30.01.18 18:56:23)
Easytiger ipleri bırakmak degil de sanki takdir bekleyince zaten yaptığın sey de anlamsızlaşıyor gibi. Aslında o duygudan kurtulmaya calısıyorum

  • Kalinka  (30.01.18 19:20:04)
Takdir edilmek.. Ne gereksiz.

Kendini bil, ne yaptığını bil. Özgüvenin sabit kalsın. Başkaları tarafından onaya ihtiyaç duyma.
  • MaNOfTheYear  (30.01.18 21:23:12)
@Kalinka, tamam işte bekleme bir övgü. övgüyle yükselip, eleştiriyle batacak değilsin. kendi kendini değerlendiriyorsun ve gerçekleri biliyorsun. övülüp övülmemen gerçeği değiştirmez.

  • EasyTiger  (01.02.18 23:05:10)