Çocuğa isim

Eledik eledik, şuraya kadar geldik.

www.strawpoll.me

Bi el atın hele yiğitlerim :)

hevesle baktım ama üzgünüm hiç biri /:
hele doğaç hiç olmasın lütfen.
en iyisi yine çınar..

şimdiden güzel bir hayat dilerim.
  • MandMs  (26.01.18 15:15:20)
aren ilginçmiş ne demek acaba ?

  • devilone  (26.01.18 15:16:17)
ben Mahire bastım oyumu.
Fakat Aren yerine Arden'e baktınız mı hiç?
Arden bana daha güzel ve anlamlı geliyor bir bakın derim.
  • joker06  (26.01.18 15:19:23)
İlla biri olacaksa Çınar ama diğerlerini sevmedim.
Mahir yine bir nebze normal ama Doğaç ve Aren nedir yahu.

  • mutekebbir  (26.01.18 15:20:00)
Allahaşkına çınar nedir yav.. Oldu olacak çam, köknar, meşe filan koyun ismini. Benim ismim de bir zamanlar moda olmuştu. Şimdilik duruldu ortalık ama ağaç ismi çok saçma geliyor bana.

  • silah taciri  (26.01.18 15:20:15)
doğaç ve mahir zulüm. resmi olarak çocuğa güzel bağırabilmek için seçilmiş isimler
dooooooğğaaçç.
maaaaaaahhiirr.
  • dedim dedim de kime dedim  (26.01.18 15:22:34)
en hoşlanmadığım şıkka verdim oyumu. gerçi diğer 3 tanesi de pek farklı değil ya.

  • Photographer  (26.01.18 15:26:35 ~ 15:26:50)
Ben mahir'e bastım. Abidik gubidik isimlerle cagirilacagina en azından bilinen bir isime sahip olsun.

Yürü be Maho
  • efreet sultan  (26.01.18 15:29:17)
Bence Mahir kazanacak :) Canım sıkılıyordu iyi oldu grafiği takip ediyorum :)

  • joker06  (26.01.18 15:30:33)
kötünün iyisi mahir +1

  • pilav  (26.01.18 15:31:45)
mahir iyidir, kahrolsun emperyalizm

  • docrivers  (26.01.18 15:32:59)
Benim oyum Mahir’e ama Doğaç koymayın da ne koyarsanız koyun. O nedir öyle yav, kimin aklına geldiyse... Uzun süresir daha kötü bir isim duymamıştım.

  • i m cool with that  (26.01.18 15:33:32)
ilerde zorluk çeksin, umrumuzda değil diyosanız doğaç ve aren koyun.

  • elorelia  (26.01.18 15:44:10)
mahir'e verdim oyumu, sevdiğim bir isim :) zamanın üstünde hiç eskimez

  • cabiday  (26.01.18 15:51:17)
@devilone yemedim içmedim, google'ladım:)
Aren: "Hititlerden geldiği yani Sanskritçe Güneş Tanrısının Oğulları anlamına geldiği düşünülmektedir. Her Hititliye Aren denirmiş.(Işığın Oğulları).Avesta dilinde ise soylu demektir. Farsça ise çöldeki en parlak kum tanesi anlamında kullanılmaktadır."

Anlamı hoşmuş, bence Aren koyun. Çınar da neymiş? Mezarlık ağacı çağrışımı yapıyor.
  • agluna  (26.01.18 15:54:59 ~ 15:55:25)
çınar yapmayın ya

daha çok globalleşen bir dünyaya gidiyoruz. çocuga isim soyisim gir diyince hem ç hem ı girmek zrunda ypamayın bu işi.

mahir mecbur. veya aren.
  • charlotte blanc  (26.01.18 15:56:36)
Ben oyumu arenden kullandım aralarında en oluru oydu.

  • eksi sozlugun tatli insani  (26.01.18 16:15:36)
Ekşiduyuru Çınar timi işe başlamış. Strawpoll açılırken şıklarda kesin çınar var dedim ve çıktı. Anlamıyorum mesela bana pek hoş gelmiyor ama neden bu kadar fazla talibi var?

Çınar out, Aren in diyorum.
  • helena  (26.01.18 16:17:52)
Çınar timi deme sebebim bebe ismi önerilerinde istisnasız en az bir tane olması

  • helena  (26.01.18 16:18:42)
dostlar, yoldaşlar, ümmeti muhammed;

ne gömmüşsünüz ulan iki dakikada :)

gördüğünüz gibi her isim her bünyede farklı hisler uyandırıyor. doğaç haricinde :) bu da zaten benim önerim olduğundan sıkıntı yok, araya sıkıştırayım dedim, bakalım ne dönecek diyerekten. neyse dersimi aldım :)

bu arada çok gömen, hepsi kötü diyen, kötünün iyisine oy verdiğini belirten arkadaşlar; güzel isim önerin de neşelenelim az :)
  • antipodes  (26.01.18 16:40:06)
@agluna süpermiş

aren olsun bence de anlamı da güzel tınısı kulağa hoş ve asortik geliyor

çınar çok var 10 sene sonra her yer çınar amcalarla dolacak.
  • devilone  (26.01.18 16:42:13)
çocuklarla iletişim halinde olan bir eğitmen olarak söylüyorum. Çok farklı isimler konduğu zaman öğretmenleri hatta arkadaşları bile zorlanıyor, her yerde karşılaşılan isimler olduğunda da yine aynı şekilde karışıyor diğerleriyle.

o sebeple belki çınar konabilir ama ben hiçbirini beğenmedim açıkcası o yüzden de oy vermedim.
  • powerpufgirl  (26.01.18 16:43:38)
çınar dedim. çünkü oğlumun ismi. çocuğa doğa sevgisi vermede kolaylık oluyor. beraber site bahçesindeki çınar ağacına tırmanmak çok hoşuna gidiyor.

isim verirken "şu isimden çok var" argümanı saçma gelmişti bana. millet hala ahmet, mehmet, ali ismini koyuyor. travma mı geçiriyor bu kişiler?
  • merhum  (26.01.18 16:49:45 ~ 16:54:07)
turkce karakter olmasin fetisini de anlamiyorum. cok sacma.

emin olun yabancilar o isimleri dogru telaffuz edebiliyolar. fransiz birinin abuk subuk ismi sikinti olmuyor, onun ismindeki aksan sikinti olmuyor, bu mu oluyor?

neyse soyadimda turkce karakter var (ismimde de var) su ana kadar hic sikinti yasamadim, tam tersine soyadimi turkiyede ilk seferde dogru soyleyen birine denk gelmemisken burada catir catir soyluyolar ve ustune buranin kimliginde de gayet turkce karakterli hali yazili duruyor.

dogac olmasin, mahir de biraz eskidi gibi. cinar ise cok var.

aren - arden olabilir
  • kuehles blondes  (26.01.18 17:16:48)
Mahir dışında doğru düzgün bi isim göremedim. Diğer isimler bildiğin zenginlerin çocuklarına taktığı sikimsonik isimler başlığındaki isimlerden.

  • platoniclover  (26.01.18 17:24:35)
hiçbiri.

uğur koyun çocuğun adını.
  • lesmiserables  (26.01.18 17:29:50 ~ 17:30:30)
Oyumu Mahir den yana kullandım.
Ayrıca üstte bir arkadaş Türkçe karakter kullanmamaya özen gösterin demiş. Kesinlikle çok saçma. Bunu da belirtmek istiyorum.
Allah analı babalı büyütsün.
  • crna gora  (26.01.18 17:45:09)
  • firemanjonny  (26.01.18 17:48:30)
mahir çok güzel bir isim demeye geldim.

şahsi kanaatim insanlara taş toprak bitki isimleri ve sarp, yamaç, volkan gibi olumsuzlukları ve zorlukları çağrıştıran isimler verilmemesi.

çocuğunuzu Allah bağışlasın, güzel günlerde büyütün. ismiyle yaşasın.
  • kullanıcı adı  (26.01.18 18:15:56)
Aren

en azından farklı. Mahir nedir? Dolmuşçu ismi gibi?
  • rain when i die  (26.01.18 18:55:17)
Mahir’e bastım oyumu. Arada çok az fark var. Yavaş yavaş kapanıyo arkadaşlar, sandıkları terk etmeyelim.

  • Delay Fuze  (26.01.18 19:41:24)
aren veya mahir. cinar dogac falan ciddi sikinti yurtdisina giderse.

  • hot potato  (26.01.18 19:48:08 ~ 19:48:25)
bunların içinden mahir diyorum

doğaç ne yahu?
Çınar falan aman aman.
  • basond  (26.01.18 19:54:03 ~ 19:54:49)
mahir ismi bir bana mı siyasi geliyor?
aren ve doğaç olmasın. oy kullanmadım, hiçbirini seçemedim.

  • pinkpeony  (26.01.18 20:44:55)
Mecburen Mahir dedim. Sonra Aren. Tercihen hiçbiri.

  • rusyalı kozmonot  (26.01.18 23:03:45)
Ben Mahir diyorum. Arenler diye bir hidrokarbon sınıfı var. Çocuğa yanlışlıkla bileşik adı koymayın.

  • dissendium  (26.01.18 23:17:10)
Bugun dusundugum bırseydı, bır oglum olursa adını And koymak

  • deepness  (26.01.18 23:20:08)
mahir.
ne kadar güzel ve yalin.

ortalık çınardan geçilmiyor. aren de çok zorlama. dogac'a zaten değinmiyorum arkadaşlar gömmüşler yeterince. fena.

orjinal olacak zihniyeti ile komik ya da sıradan olmayın. çalıştığım hastanede (ki kucuk bir ilçedeki 4 hastaneden biri)
kasımın 5 önde doğan 6 tane doğa vardı mesela. yakalayan doğa koymuş çocuğun adını...hepsinin de yaşı yakın.

bilge
egemen
korhan
kutlu
utku
erdem
görkem
gökmen
yalçın

ilk aklima gelenler...
  • balik kraker  (26.01.18 23:26:50)