Uçuş saatinden 20-25 dk önce check-in'e alırlar mı?

Kafam yerinde değil ve saati yanlış hesaplayıp bir saat geç çıktığımı şimdi fark ediyorum. Havaş servisindeyim, yaklaşık 50 dk sonra Esenboğa'da olacağım ve uçak 18:30'da kalkıyor. Ne yapayım?

Kapanmadıysa online check in yap.

  • Lim5  (23.01.18 18:16:34)
valiz varsa sikinti, diger turlu belki yetisirsin.

  • ubi dubium ibi libertas  (23.01.18 18:19:41)
thy değilse sıkıntı yok da thy artık 60 dk kala kontuarları kapatıyor,30 dk kala da yolcu alımını bitirip kapıyı kapatıyor

  • hosein  (23.01.18 18:21:26)
online check in kapanmıştır.

şu şartlar altında 18.00 gibi alanda olacaksın. imkansız gibi bişey yetişmen.
  • elorelia  (23.01.18 18:26:19)
sonucu yazsana bilelim

  • superb  (23.01.18 18:30:08)
Online check-in yapmaya çalıştım, olmadı. Pegasus. Büyük valizim var. Şu an hâlâ servisteyim

  • fleur du mal  (23.01.18 18:34:40)
Online check in yaptıysan, valiz de yoksa binersin.

edit: ümdini yitirme ama psikolojik olarak da hazırlan. Umarım istanbul uçuşu falandır. Atla trene gel
  • Nature Works  (23.01.18 18:34:59 ~ 18:36:16)
Pegasus'da check-in işlemleri iç hatlarda 45, KKTC ve dış hatlarda tarifeli kalkış saatine en geç 60 dakika kala sona erer. Bu süreye kadar bagaj ve check-in işlemlerini tamamlamamış olan yolcular o uçuş ile ilgili tüm haklarını kaybederler.

Uçuşa 20 dk kala uçağın biniş kapısında olmaman durumunda bu uçuşla ilgili tüm haklarınızı kaybedersiniz.

sitesinde yazanlar bunlar.

yani uçuşa yetişememen için tüm şartları toplamışsın. geçmiş olsun. :( acil gitmen gerekiyorsa şimdiden alternatif ayarlardım yerinde olsam.
  • elorelia  (23.01.18 18:39:19)
Online check-in yapabildim şimdi. Valiz var ama. Istanbul değil maalesef.

  • fleur du mal  (23.01.18 18:39:58)
Dönüş biletini de almıştım :(

  • fleur du mal  (23.01.18 18:41:24)
online check in yapabilmen mucize bu durumda.

yalnız gidişi kullanmazsan dönüşü kullanamıyorsun. gitmediğin yerden dönmeyeceğini varsayıyolar. eğer yetişemeyecek gibiysen telefonla arayıp iptal et. daha önce başıma geldi çünkü.

@pegasus müşteri hizmetleri aynen böyle söylemişti. uygulamada durum nedir bilmiyorum. ama internette kullanamadığını söyleyenler de var. zaten kullanılamayacaksa arayıp iptal etmek bişey kaybettirmez. en kötü alan vergisi alınır 8-10 tl :D
  • elorelia  (23.01.18 18:44:53 ~ 19:38:49)
@eloriella'nin dedigi ile alakali burada cok soru soruldu. Ben de dahil cogu kisi gidis biletiyle ucamasa da donusle geri döndü. Tam olarak dogru degil yani soylenen.

  • japon askeri  (23.01.18 19:04:37)
Soruya cevap değll amd elorelia'ya destek olmak için söyleyeyim: THY ile gidiş dönüş bilet aldığınızda, "gidişi kullanmazsanız, diğer yön de iptal olur" diye bir not çıkıyor. Bu kelimelerle değil de bu anlamda.

  • sopiro  (23.01.18 19:29:59)
Bileti iptal ettiremedim. İki dakika kala kacirdim ucagi. Donus bileti iptal olmuyormus, sordum

  • fleur du mal  (23.01.18 19:40:19)
Tesekkurler herkese. Ders oldu bu diyecegim ama hep dalginim nedense

  • fleur du mal  (23.01.18 20:05:18)