İÜ Yüksek Lisans Danışman Seçimi

Merhaba,
Akademik takvimde 29 Ocak tarihi için danışman atanması için son gün diye belirtilmiş. Yaklaşık bir ay önce bu sekteterliğe gidip bu işlemin nasıl olacağını sorduğumda, "acelesi yok, istediğin zaman yapabilirsin. Diğer dönem de olur" gibi bir şey demişlerdi. Ben de henüz kararımı kesinleştirmediğim için girişimde bulunmadım.

Daha ilk dönem biteli çok olmadı, bütünlemeler bu cuma bitiyor. Danışmanı 29 Ocak tarihine kadar seçmezsem ya da seçmek istediğim danışman hocam yoğun olduğunu söyleyip beni kabul etmezse ne olur? (Başka bir hoca seçmek için ikinci dönem başka hocalardan ders alıp onları tanımalaıyım)

Önümüzdeki dönem de ders alacağım. Ders dönemi bittikten sonra danışman seçmem daha doğru olmaz mı (eğer düşündüğüm hoca kabul etmezse böyle yapmak istiyorum)

resmi gazetede belirttiğine göre:

Tez danışmanı atanması
MADDE 8 – (1) Tezli yüksek lisans programında,...bir tez danışmanını en geç birinci yarıyılın sonuna kadar atama yapılması gerekir...

yazılmış. atama yapılmazsa ne olur? Görevli memur neden bana acele etme ikinci dönem seçersin deyip yanlış yönlerdirdi?

Sen seçmezsen muhtemelen boş olan hocaya atama yapabilirler ve sen istemediğin alanda “hay kafama sıçayım keşke dilekçe verseydim …” diye başlayıp kendine söverek tez yazabilirsin.

Benim anladığım bu.

Böyle olmayabilir de.
Sen danışman seç bence riske girme.
  • antik depresan  (23.01.18 09:18:59)