Aliekspress'ten alışveriş

Merhabalar,
Aliekspress'ten daha önce alışveriş yapan var mı? Annem aliekspress'ten bir şeyler beğenmiş. Bunları alsak problem yaşar mıyız? Paramızın çöp olma ihtimali nedir? Teşekkürler.
Ürünler bunlar;
tr.aliexpress.com

kıyafet konusu tam bir muamma aliexpress'te. aldıklarımdan tam da resimdeki gibi kaliteli çıkanlar da oldu, komik derecede poşet gibi kalitesiz vasat şeyler de çıktığı oldu. genelde yorumlara bakın. daha önce alanlar resim koymuş mu ellerine ulaşınca ona bakın. yoksa almamaya çalışın. ben bir süre sonra sadece kullanıcı fotoğraflı ürünleri almaya başladım zaten paypal kapanınca da pek girmemeye başladım

  • nolmus yani  (17.01.18 15:37:42)
Ben bazen alışveriş yapıyorum. Tek satıcıda sorun yaşadım, o da kargom artık 3 ay ulaşmamıştı, bende şikayet kaydı açtım (open dispute) ve param geri iade edildi. Onun dışında hele ki baktığınız bir giyim mağazası, sorun yaşayacağınızı hiç sanmıyorum.

  • mortingensitrayzee  (17.01.18 15:38:10)
Onlarca alışverişim oldu bir problem yaşamadım. Alacağınız ürünler 75 avroyu geçerse gümrükte vergi çıkar. Ürun gelmez ise para iadesi alabilirsiniz. Bunun dışında kargo seçenegi olarak turkey post’u seçerseniz kargonuz 7-20 gün içinde gelir. Turkey post kargo ücreti genelde 1-3$ arası değişiyor. Diğer ücretsiz kargo şirketleri ile 20-60 gün arasında geliyor. Biraz sansa kalmış. Eğer Kargo seçenekleri arasında turkey post yok ise satıcıyla iletişime geçip turkey post ile göndermesini rica edin. Genelde kabul ediyorlar.

  • crna gora  (17.01.18 15:39:41)
Yıllardır çok alışveriş yaptım, ama genelde elektronik, yedek parça, aksesuar vs.

Kıyafet konusunda ölçüye ve malzeme cinsine çok dikkat etmek gerekiyor. İlanı güzelce inceleyip, okuyup alıcı yorumlarına ve satış adetlerine bakmak gerekli.
  • John Bloor  (17.01.18 16:28:40)
alışverişim oldu epey, sıkıntı da çıkmadı, kıyafette bedene çok dikkat edin minnecık bişi gelebiliyor bazen, bide giymeden yıkayın bence, asya virüslerinden biri ile birlikte satın alabiliyorsunuz çünkü.

  • firemanjonny  (17.01.18 17:32:28)