[]

Assassin's Creed: Origins Nasıl Oyun?

Serinin önceki tüm oyunlarını da satın almış bir insanım.
Ezio üçlemesini (AC 2, Brotherhood ve Revelations) başyapıt olarak görüyorum.
AC 4 black flag'i gayet severek oynadım. Hoş oyundu.
AC 1, 3, unity ve rogue'u da zevkle oynadım diyebiliriz. O kadar iyi görmesem de bitirdim oyunları.
Gelgelelim, syndicate denen vesanayi devrimi ingilteresinde geçen oyunumsuyu ne yapıp ne ettiysem yarısına dahi getiremedim ve benim için AC serisi artık bitmiştir dedim.

Şimdi daha iki üç hafta falan önce öğrendim yeni oyun çıktığını, halbuki evvelden aylar öncesinden araştırır, heyecanlanır idim. Almayağım diyordum da, bir iki öven olmuş o yüzden bir sorayım var mıdır duyuruda oynamış etmiş olan? Nasıl oyundur?
Spoiler yememek için sözlükteki başlığını çok inceleyemedim açıkçası ama göz attım.

Syndicate'e ödediğim her cent'ten pişman olmuş bir insan evladı olarak soruyorum, bu oyun almaya değer bir oyun mu?

(not: bilgisayar oyunları oynamıyorum. ac serileri istisna oluyordu)

 
pintipanda oynadı onu, bütün seriyi izledim, harika oyun bence. senaryosu sağlam, grafikleri sağlam.


  • attirmayin makedonun kafasini  (17.01.18 15:17:25) 
yılbaşında ilk kez xbox alıp oynadığım oyun, kutunun yanında beleş geldi :) . şimdilik keyifli gidiyor. karakter gelişimini ön plana almışlar gibi. level mantığı olduğu için yan görevlerle gerekli level'a gelmeden ana görevde bişey yapamıyorsun/yaptırmıyor.

bu arada yaş 35, prince of persia'nın orijinalini oynamış birisiyim, atari salonlarında büyüdüm.
  • hosein  (17.01.18 15:21:01) 
Grafiklerine asik oldum. “Ellerine saglik, ne de guzel yapmislar” demekten oyuna dalamiyorum. Muhtesem. O otlar, taslar, sularin akisi, gunes isiginin kirilmasi... Cogzel ya. Oynama da kutuphanende sakla, o da olur. Kiyamiyorum. Cogzel o grafikler. Keske tasarimci olsaymisim. Modeller harika. Cogzel oyun.


  • lamira  (17.01.18 15:26:00) 
Ac fanıyım. Unity çok sevdim, black flag sevmedim, syndicate oynamadım :) Ama Origins güzel olmuş araştırma hissi çok iyi, piramitler çok iyi, mısır efsane, iskenderiye feneri çok güzel. Grafikler inanılmaz, hikaye çok iyi değil ama uff bu ne ya denmez. Ac serisi özellikle ilgimi çeken tarihlerde ve şehirlerde geçerse benim gözüm dönüyor. Direk hype oluyorum. Dövüşler For honor - witcher karışımı çok iyi olmuş, duvarlara tırmanışlar falan daha oturaklı olmuş, yan görevlere bile uzun uzun diyalog hikaye eklemişler yakışmış. Sezar var la? Sezar

Önceki ac'ler ile alakası yok bambaşka bir oyun yapmaya çalışmışlar. Başka oyunları örnek alarak çok şey eklemişler ama emanet durmamış yakışmış. Ver para al, 1 dakika bile düşünme. Pişman olmazsın.

Bu arada bir sonraki oyun Roma'da geçecek diyorlar. Efsane olur.
  • eazy  (17.01.18 15:29:32) 
Eazy +7294872

Grafikler kalpkalpkalp. Cogzel. Harika. Muhtesem. Grafikler muazzam.
  • lamira  (17.01.18 15:31:18) 
Aa dogru, o kadar konustum ama grafiklerden bahsetmedim. Cogzel ya, grafikler muthis. Supersonik grafikler. Off. Inanilmaz. Harika!


  • lamira  (17.01.18 16:33:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.