Kredi Kartına Para İadesi

Gençler selam.

Bir tatilden döndük. Cape Town’daydık. Çıkarken kaldığımız butik otelin sahibini göremeden aceleyle çıktık. Adam dünya tatlısı bir adam. Yeri booking’den ayarlamıştık. Adam mail atmış kısaca diyor ki:

Siz otelin ilk Türk müşterisiydiniz, o yüzden yüzde 50 indirimle kredi kartınıza 1350 rand geri yükleme yapacaktım. Aceleyle çıkmışsınız. Eğer bana kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve güvenlik kodunu mail ile veya whatsapp ile gönderirseniz para iadesi yapabilirim.

Ne diyorsunuz sizce mantıklı mı bu bilgilerin tamamını göndermek? Katakulliye gelir miyiz?

Otelin bookingde yüzlerce yorumu var. Gayet de büyük bir otel.

sanal kart bilgileri gönderilebilir. ama banka ile bir görüşmek lazım. sanal karta para iadesi gelebiliyor mu diye?

  • helenart  (12.01.18 10:23:20)
Valla kumar bu. Bi rixos falan olsa yolla dicem ama. Gerçi adam harcama yaptıktan sonra itiraz formu doldurursun alırsın parayı geri millet steam de bir ay oyun satıp sonra parasını geri alıyor neler var.

  • gozu acik sevisen yahudi  (12.01.18 10:27:04)
bence de ne olursa olsun verme. adam parayı geri gönderir belki ama söylediklerini bi kağıda yazsa o kağıdı başkası görse misal?

gereksiz yere riske girmeye değmez. teşekkür et bir dahaki buluşmamıza bu indirimi saklamak istiyoruz stayla bişiler de
  • washe  (12.01.18 10:31:25)
kesinlikle gönderme

  • stanley weber  (12.01.18 10:43:50)
Beyler az para da değil 700tl valla. Riskli ama bilenedim.

  • aradaki uzaklik  (12.01.18 10:58:26)
kredi kartı numarası neyse de son kullanma tarihi ve güvenlik numarasına gerek var mı bilemedim.
ibanını ver swift yapsın bence.

  • sta  (12.01.18 11:16:46)
Sen zaten bookingden ödeme yaptığın için adamlar kart bilgilerini gördü bile ekrandaki isimden eğer ödemeyi nakit yapmadıysanız. Ben olsam verirdim sonrasında bi sıkıntı olursa bankaya söyler para iadesi isterim, enpara’da başıma geldi 1 kez fazladan para çekmişler. Aradım işlemi ben yapmadım diye geri iade ettiler.

  • England  (12.01.18 11:38:01)
hiçbir para transferi için skt ve güvenlik kodunu istemezler.

  • unalub  (12.01.18 11:53:11)
Alışveriş yapabilmesi için tüm bilgileri veriyorsun. Sence mantıklı mı?

  • synesthesia  (12.01.18 12:34:37)
karta para yollamak için 16 haneli numara yeterli. niye skt ve cvv istiyo ki. bi ibnelik var bu işte.

  • spirit crusher  (12.01.18 12:55:25)
dolandırılacaksın. dünya tatlısı adam nijeryalılar gibi mail atıyor skt cvv isteyerek :) maili atan o olmayabilir bile.

  • adivar  (12.01.18 13:00:10)
sakın güvenlik kodu verme
son kullanma tarihi verme
sakın
para gondermek icin kart numarası yeterli
  • kingcyrax  (12.01.18 16:28:45)
Para göndermek için kart numarası yeterli

Sakın son kullanma ve cvvyi verme. Donuna kadar soyarlar.

Bankacıyım, bankacı dahi öğrenmemeli cvv’yi.
  • mutlusismankedi2015  (12.01.18 20:34:22)
Universal Studios’dan geri ödeme istemiştim. Kart numaramı ve son kullanma tarihini istediler, yazdım. Tutar kartıma yattı. CVV’ye ihtiyaç duymadılar yani.

  • gidici  (12.01.18 22:04:13)
naptın gönderdin mi bilgileri?

  • adivar  (16.01.18 13:56:39)