Sizde yapıyor musunuz?

Evde sıkılmak yerine zaten yapmış olduğum aylık akbili değerlendirerek hiçbir işim olmasa bile çıkıp Kadıköy'e, Üsküdar'a falan gidiyorum. Boş boş dolanıp veya bir iki yudum bir şeyler için dönüyorum. Siz?

çalışmasam kesin yaparım. çalışırken çok zor. eve gidip dinlenmek istiyo insan

  • benaslinda  (05.01.18 16:02:26)
Ankaradayım. Pazar günleri evde canım sıkılınca çıkıp yürüyorum otobüse binip bir yerlere gidiyorum müzik dinleyerek. Kahve içiyorum kitap okuyorum parkta falan

  • kablelvuku  (05.01.18 16:03:13)
Sürekli yaparım.Hiç olmazsa starbucks vb gidip dizimi orda izlerim.Ev bazen çok boğuyor.Dışarda olmak güzel,iki insan görüyorsun:)

  • ırene adler  (05.01.18 16:07:17)
Yapasım geliyor ama üşeniyorum, evde sıcak sıcak film/dizi izlemek varken gözümde büyüyor.

  • femme vitale  (05.01.18 16:09:06)
ben, biraz evcimen birisi olduğumdan evde otururken pek öyle canı sıkılan ya da üzerine hafakanlar basan birisi değilimdir.
ha, şu var: bazen, tabi, kız arkadaşım "hadi çıkalım, bir yerlere gidelim" diye emredinmce, ee... şey, pardon yani öneri getirince çıkmam icap ediyor tabi.

  • pangea  (05.01.18 16:10:10)
Bazen Pazar gunleri evde kalakalmışsam ve birlikte çıkacak kimse de bulamamışsam çıkıp bir yerlere gidip evde okuyacağım kitabı o bir yerlerde okuyorum

  • Rudy Baylor  (05.01.18 16:11:34)
Eğer evdeysem ve boş vaktim varsa dışarı çıkıp dolaşmayı seviyorum, ama otobüse binmem, zira toplu taşımadan hoşlanmıyorum. Yürümek güzel, saatlerce amaçsızca yürüyebilirim. Yorulunca bir yerde mola verip kahve içmişliğim de oluyor.

  • elikası  (05.01.18 16:14:07)
bayılırım.. yanıma mama filan da alıyorum çıkarken, denk geldiğimde kedilere veriyorum, yakalamışken sevmeden bırakmıyorum :) duruma göre bir yerde oturup çay kahve içiyorum, çantama kitap atmışsam kitap okuyorum, dönüşte mağazaların vitrinlerine bakarak yeni çıkan şeyler hakkında fikir ediniyorum, en son markete uğrayıp eksiklerimi alıp eve dönüyorum.

  • elma  (05.01.18 16:24:11)
eve gitmisken isim yoksa kesinlikle disari cikmam. gereksiz trafik ve kalabalik niye cekeyim diye dusunurum

  • azeroth  (05.01.18 16:26:32)
Aylik akbilim yoktu ama Istanbul'dayken yine yapardim. Alirdim kitabimi, modada ara sokaklarda dolasir sonra bir kafeye girip saatlerce okurdum.

  • chitosan  (05.01.18 16:38:28)
Yalnız değilsin, dakika 00:48 ile 2:15 arası :)

www.youtube.com
  • onemoremile  (05.01.18 16:42:59)
toplu taşımadan nefret ettiğim için o şekilde yapmıyorum, hayır. İstanbul'da yaşarken vapura binerdim ama aylak aylak, hele öğrenciyken. defalarca karşı yakaya gidip gelmişliğim var o şekilde.

onun dışında darlandığımda bulunduğum ortamı terk edip yürüyesim geliyor ama. hele bir kere spor salonunda heyheylenip, eşyalarımı bırakarak ortamı acilen terk edip sahile yürümüşlüğüm, koşmuşluğum, cebime sıkıştırdığım 20 lirayla iki bira içip spor salonuna geri dönmüşlüğüm falan var.
  • treamorg  (05.01.18 16:52:06)
@onemoremile
Doğru lan bende böyle hissediyorum bazen :D
Ama bu başka tabi çıkıp dolaşmaya ihtiyacım olan bir dönem. Bkz. Son iki duyuru
  • pavlis  (05.01.18 16:52:31)
erasmusta olsun, kendi normal yaşadığım şehirde olsun, takılacak biri bulamadığım veya bulmak istemediğim her zaman içmeye yalnız başına gittim. en son geçen hafta yaptım cuma günü. mekanım alsancak oluyor tabi, muzaffer izgü sokağı.

  • rain when i die  (05.01.18 17:00:04)
E tabi işim olmadığında büyük şehirdeysem tabi:) olduğum yerde yürüme mesafesinde her yer .. gezip alacaklarım varsa alıp sakin kafayla oturup bir şeyler içmek ..

  • vasilias  (05.01.18 18:14:23)
aynen. ben de kızılay'a gidip geri dönüyorum.

  • nickini degistiren yazar  (05.01.18 18:21:42)
Daima.

  • i m cool with that  (05.01.18 18:54:06)
Of çok sıkıldım bir dolanayım diye spontane çıkmam. Tek başıma çok gezerim ve severim ama her şeyimi planlayarak çıkıyorum çünkü evim uzak ve ulaşım zor.

  • jazzabel  (05.01.18 19:36:43)