Windows 10 Update

Sürekli update geliyor sürekli sürekli sürekli. Bittim artık tükendim vallahi ya, arkada kotayı perişan ediyor birde. Nasıl kapatabiliriz bunu yok mu kesin çözümü?

Wifi ayarlarından kullandığın bağlantıyı metered connection olarak işaretle. Kotalı bağlantı üzerinden update işlemiyor böyle yapınca

  • zikardo  (05.01.18 00:38:49)
aramaya hizmetler yaz windows update'i bul devre dışı bırak

  • freetakilir  (05.01.18 07:20:10)
update yapamıyor olabilir mi acaba? bende de kronik sorun vardı sürekli büyük update (~4gb civarı) indirip uğraşıp uğraşıp yapamıyodu. en son zikardonun dediği gibi metered yaptım bağlantıyı (wifi değil ethernetti benimki). indirmeyi durdurdu ama sürekli sormaya devam ediyodu. son çare olarak format attım kurtuldum :|

  • bartman  (05.01.18 11:51:31)
macbook kullanıcısıyım, ancak iki harici diskimde iki farklı işletim sistemi kullanıyorum. biri zaten mac os diğer windows. güncellemelerim kapalı olduğu halde bu sefer bildirimlerle taciz ediyor. dün aynı çemkirmeyi arkadaşa yaptım. tek bir program için kullanıyorum bir de. eğer öyle bir zorunluluğun yoksa ve kişisel bilgisayarın ise macbook'a terfi et.

  • format c  (05.01.18 13:23:07 ~ 13:23:16)
bilgisayarınızı haftada birkaç kez, birkaç saatliğine açıyorsanız güncellemeler kanser edici olabilir evet. şahsen benimki her gün ortalama 5-6 saat açık ve hiçbir şeyini hissetmiyorum güncellemelerin.

artı güncellemeler kesinlikle kötü şeyler değil ve kapatmanızı hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. misal yeni çıkan bir açık;

www.theverge.com
  • washe  (05.01.18 13:27:21)