40 bin tl

25 yaşında ve tek varlığınız 40 bin tl , ileriki yılları rahat yaşayabilmek adına bu parayı en verimli nasıl kullanabilirim

ytd

%30 ile coin alım satımı yap
%10 ile tl vadeli hesap
%30 at altına
%30 hisse senedi al
  • hsmbnl hotmail com  (03.01.18 14:55:35 ~ 14:55:53)
%50 altın
%40 vadeli hesap

%10'u da pavyon'da ve gece kulüplerinde yerdim açıkcası.
  • giovanne  (03.01.18 14:57:49)
Köyden dağdan yayladan bi ev alıp bide ufaktan tarıma hayvancılığa başlarsan rahat yaşarsın.

Ama şehirde yaşam düşünüyorsan rahat yaşam için çalışman şart. Ona da rahat denir mi bilmem. 40bin tlde bi şeye yaramaz vadeye atarsın 400 lira alırsın ek gelir olur.
  • freetakilir  (03.01.18 14:58:54)
Yarısı dolar yarısı altın

  • cedex  (03.01.18 15:02:01)
Vadeli hesaba gerek yok buhur25 hisse al aylık kazancından da %15-20 ekle üstüne katlayarak git

  • steward  (03.01.18 15:04:14)
bes'e yatırıp 5 sene unuturum

  • pieta  (03.01.18 15:26:46)
Eğer çalışmadan yaşamaya devam etmek istiyorsanız 40k yeterli bir başlangıç rakamı değil. Bir yandan çalışıp birikiminizi arttıracaksnaız önerim paranızı sepet yapıp fonlara bölmeniz:

%40 Hisse senedi fonları (Bist 30 veya yüksek teknoloji endeksi)
%40 Döviz veya emtia bazlı fonlar.
%20 Likit fon (Acil durumda anında çekebilmek için yoksa bunun kazancı paranızı ancak korur)
  • cleric  (03.01.18 15:27:37)
Altın: Uzun vadede sadece enflasyona karşı korur, kazandırmaz.
Faiz: Aynısı
Gayrimenkul: Fiyatların gereksiz şişik olduğunu düşünüyorum. Önermem.
Hisse senedi: Borsa fonu yerine güvenli ve güçlü senetlere parayı bırakıp unutabilirsiniz. Al-Sat büyük kumar.
Coin: Tamamen balon olduğu görüşündeyim. Patlayacağı zamanı öngörebilirseniz iyi kazandırabilir.
Bes: Devlet destekli dolandırıcılık. Buna bulaşacağınıza yukarda yazdığım gibi banka fonlarına koyun parayı.
  • cleric  (03.01.18 15:30:51)
Tl'de tutma. Altin dolar sterlin euro 4lusune yatir. 4/1 i fiziki elinde olsun ama hirsiza kaptirmayacagin sekilde. Yavas yavas da birikim yap. Baska yapcak bisey yok.

  • ykyt  (03.01.18 15:40:37)
Kimse de dememiş ki kendine yatırım yap diye. Yaklaşık 5 bin TL ile yabancı dil kursuna gidip Advanced seviyeye gelene kadar devam edip daha sonra da online kurslarla programlama, tasarım ya da hangi konu ilgini çekiyorsa o alanda uzmanlaşıp ardında da freelance olarak çalışabilirsin. yabancı dil sayesinde yurtdışından müşteri bulup ortalama yılda 3 ay çalışarak hem geçimini sağlayıp hem de bir köşeye para koyabilirsin.

çalışacağın saatleri sen seçeceğinden, yine ne üzerine çalışacağını da sen seçeceğinden, patronun vs. olmayacağından rahat bir yaşam sürersin diye tahmin ediyorum.
  • mr sherlock  (03.01.18 15:49:21)
Trakya'dan arsa alip kenara atardim.

  • evrenos gazi  (03.01.18 15:57:06)
önce git bi check-up yaptır belki 3 ay ömrün kalmıştır o zaman üç ayda yer bitirirsin parayı, yaşıyacaksan birazıyla token al, birazıyla euro ve dolar, birazını harca (ölmüceksende mutlu ol, standardını yükselt) ama bir kısmı ile kesin olarak burs ver gerçekten yardım edilmesi gereken birini okut yatırımın en yücesi insana yapılandır.

  • firemanjonny  (03.01.18 15:57:46)
sevgili kardesim
sakın btc falan alma paran 1 saniyede 1 cente dusebilir.
ticaret yasamı icinde olan biri olarak soyluyorum amacımız aynı rahat yasamak.
paranı usd yap bir kenarda dursun.
sen de bu sırada calıs bir firmada yeteneklerine gore yetkinligine gore.
birikim yapmaya calis aylık ne yapabilirsen.
30+ oldugunda da isinle ilgili bir sektorde girisimcilik yap
paranı da sermaye olarak kullan.
  • kingcyrax  (03.01.18 16:00:39)
Ticarete atilmayacaksan %50 doviz, %50 altin. YTD.
Ayrica bir ustteki arkadasin tavsiyesini degerlendir.

  • stavro  (03.01.18 16:18:00 ~ 16:19:33)