Ani halsizlik-bayılma hissi

selamlar,

bu akşam "ani böbrek ağrısı" diye bir başlık açmıştım.

acile gittim. idrar-hemogram-biyokimya normal çıktı. glukoz yemekten 6 saat sonra 109 çıktı. acile girdiğimde 15-8 di tansiyonum ve ilk kez bu kadar yüksek gördüm.

böbreklerim hala ağrıyor ama idrar tahlilin normal dedi doktor. bu arada acil feci kalabalıktı. çok ilgilenemedi doktor.

akşamdan beri 1-2 saatte bir 10 dakikalığına aşırı halsizlik geliyor bana. ayaklarım resmen tutmuyor. karnımda bir sıcaklık hissediyorum ve uyku basıyor. doktora resmen bir şey söyleyemedim bildiğin sesim çıkmadı öyle bir halsizlik.

böbreklerim hala ağrıyor ve o halsizlik-bayılma hissi hala geliyor.

son 2 haftadır fissürden dolayı tuvalette kan kaybım oluyor 2 günde 1 olmak üzere. onla alakası olabilir mi?

son 3 aydır elimde olmayan sebeplerle çok kötü besleniyorum. poğaça-simit hep tabiri caizse. arada bir tavuk döner... çorba-yumurta-peynir bunlar 0 son 3 aydır.

ne olabilir? nasıl bir şeydir bu? hangi bölüme gideyim?

fissürden kaynaklı kan kaybını hafife almayın, öncelikle onun için genel cerrahiye gidin. geçmiş olsun.

  • haykorsamdunyaya  (03.01.18 01:32:56)
Fissür kaynaklı kan kaybı çok etkiliyor olabilir. Ayrıca yemekten 6 saat sonra kan şekerinin 109 çıkması bana endişe verdi, uykulu halinin bir sebebi de bu olabilir.

Öncelikle bol bol su iç, yemek yerken acısız baharatsız, ağır yağlı olmayan şeyler ye, gazsız içecek iç (lütfen sudan başka bişey içme şimdilik), kafeini günde 1 Türk kahvesi formuna indirge. Üzüntü şimdilik yasak çünkü fissür çok etkilenir. Kabızlığa veya ishale sebep olmayacak şekilde beslen ve psikolojini düzgün tut. Bu arada da mutlaka doktora git. Bu halsizlik böbrek ağrısı uyku hali hiç doğru değil, acildeki tatlillere pek güvenemedim ben.
  • yaren  (03.01.18 07:19:56)
o şekilde beslenen bir insanın ayakta durabilmesi bile iyi bence, düzgün yemekler ye adam gibi beslen. düzelir zaten geri kalanı.

  • hosein  (03.01.18 10:30:23)