kredi kartı kapattırınca noluyor?

dün kredi kartımın birini kapattırdım. telefonda işte kapattırırsanız bir daha bizden ya da başka bir bankadan bu limitle kart alamayabilirsiniz falan gibi bir şeyler söylediler. ihtiyacım yok zaten vermesinlerde ama merak ettim nedir diye.
kredi puanım mı düşmüş oluyor nedir aslı bilen var mı?

Bi şey olmuyor kapatmayın diye öyle söylüyorlar. Kredi puanınızı etkileyen bir durum değil

  • mutlusismankedi2015  (28.12.17 11:13:34)
sallamışlar. gözünü korkutmak istemişler. kartı kapattırıp 1 ay sonra tekrar açtırmak istesen g.tünde pervane gibi dönerler.

  • silah taciri  (28.12.17 11:26:27)
Kart kapattırmak kredi skorunu etkilemez. Kart borcunu ödeme şekli etkiler. Kredi kartlarına verilecek limitler bankaların kredi politikalarına göre değişiklik gösterebilir; örneğin bir banka 3000 TL limit verebilirken öbürü 5000 TL limiti uygun görebilir ancak bu tutar en fazla genel kredi limiti kadar olabilir. Kredi politikaları halka açık bilgiler değildir, dolayısıyla bir banka başka bir banka hakkında yorum yapamaz. Kapattırma diye öyle diyorlar kısacası.

  • Lethe  (28.12.17 11:38:58)
Hikaye. Yani baska bankadan kredi karti alirsan daha dusuk limit verebilir bi ihtimal, onu cok ciddi bir seymis gibi anlatip vazgecirmek istemis seni. Salla.

  • stavro  (28.12.17 11:49:08)
önceden yüksek limit almak kolaydı. kapatıp yeniden başvurunca eski limiti bulmak zor. onu kastetmiş olabilir.

  • lazpalle  (28.12.17 12:51:04)