[]

Androidden İphonea geçiş - Ekran ışığı/beyazlığı sorunu

normalde android kullanıyordum bir haftadır iphone a geçiş yaptım.
bu bir haftada ekran renk ve parlaklık ayarlarını kurcalayıp durdum ama hala gözlerimi rahatsız eden bir şey var. yani 20 dakika telefon ekranına baksam gözüm ağrıyo ve gözümü yoruyor.
androidde hiç gözlerim rahatsız olmamıştı, parlaklığı hep yarım olarak kullanırdım ve hiç sorun yaşamamıştım. bu durumu yaşamış olanlar var mı?
çözüm ne olabilir? şuan da beyaz bölgeleri azalt oranını %85 yaptım bi nebze daha iyi gibi sanki.

eski telefonum samsungdu acaba gözlerimde mi b sorun var diye tekrar eski telefona taktım simi ancak bu telefonda sorun yaşamıyorum ilginç bir şekilde.

 
Boyle bir durum var sanirim ama ben hic android kullanmadigim icin onun hakkinda fikrim yok.alt ayarlarda night shift olmasi lazim onu acip bir denesene.


  • duptıs  (23.12.17 21:32:16) 
Ben de başlarda çok takıldım o yüzden parlaklığı olabildiğince düşük seviyede kullanıyorum tahmini rakam verirsem %15-35 aralığında max. Çok nadir foto düzenleme yapacaksam %100 oluyor o parlaklık.
Samsung da Başlarda en yüksek parlaklık kullanırken zamanla yorulduğunu anlayınca onun da değerlerini düşürdüm.
Böyle çözüm buldum
  • antik depresan  (23.12.17 21:50:35) 
iphone'da ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlandığında adaptif olarak çalışıyor ve şahsi fikrimce mükemmel. tek yapman gereken maksimum 2-3 gün boyunca farklı ışıklarda kendi gözüne göre parlaklığı ayarlamak. bir süre sonra telefon senin seçtiğin parlaklıklara göre kendini ayarlıyor. bir çok insan otomatik parlaklığı kapatmak derdinde ve ben bunu gerçekten saçma buluyorum. tabii herkesin kendi tercihi.

muhtemelen parlaklığı kendin için yüksek seviyelere ayarlıyorsun. daha düşük parlaklıklar deneyebilirsin.

ayrıca kullandığın iphone x ya da 8 ise true tone'u kapatmayı da deneyebilirsin.
  • washe  (23.12.17 22:16:22 ~ 22:17:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.