Ping neden kaynaklı olabilir ?

Merhabalar,

son 2 haftadır oyun oynayamaz oldum. Türk Telekom 50mb internet kullanıcısıyım.2 hafta öncesine kadar 80 ms ping alırken son 2 haftadır 380-500 arası ping alıyorum.Download-Upload hızında sıkıntı yok video izlerken donma yaşamıyorum sadece bütün oyunlarda lag oluyor.Kafayı yemek üzereyim.

-splitter kullanmıyorum modem direk duvara bağlı,
-kablo ile bağlanıyorum wifi kullanmıyorum,
-sadece 1 bilgisayar modeme bağlı telefon dahil wifi kullanılmıyor,
-dns programı kullanmıyorum
-antivirüs programı kapalı
-bilgisayarı tarattım
-türk telekomla akraba olduk zaten bir sorun olmadığını söylüyorlar.

Oynadığım, ping değerlerine baktığım oyunlar ( Heroes of the Storm , Starcraft 2, Overwatch, League of Legends Türkiye Server )

Sizce neden kaynaklı bu sorun ? Nasıl çözebilirim? Speedtest değerlerim ekte.

Teşekkürler.

hizliresim.com

arkada güncelleme falan mı açık?
destroy windows 10 spying bu programı yükle.
şu yazıyı baştan sona oku (ne kadar çoğu fps ile alaklı olsa da ihmal etme) efendim.xyz
  • imelih  (21.12.17 02:17:15 ~ 02:17:36)
@imelih inceliyorum hocam

@duyulmasi gerektigi kadar bence de ttnet kaynaklı çünkü 2 hafta öncesine kadar hiçbir problemim yoktu. başka kablo denedim sonuç aynı fakat başka modem deneme şansım yok malesef :(
  • gorkemgoksu  (21.12.17 02:24:17)
ttnet yalan söylüyor. santralinde bi sıkıntı var. yoğunluk falan. hattını bi resetlesin. genelde kısa süreliğine düzeltir

  • glamdr1ng  (21.12.17 02:28:34)
hız tesini türkiyeden başka server'a yaptın mı? istanbul'daysan ankaradaki bi server'a da dene ama farklı serverlara dene ve mümkünse turkcell'in serverları olsun. pc de komut istemcisinden 8.8.8.8'e ping at, ping süreleri ne alemde?

eğer yurt içine yaptığın hız testlerinde pingin iyi (turk telekom serverları hariç) yurt dışından bi server seçtiğinde kötüyse sorun yüzde 90 türk telekom'dan değildir.
  • washe  (21.12.17 12:27:33)
@washe

türkiyeden bütün serverları denedim hepsinde aynı ping i alıyorum yurtdışı server ı seçemiyorum speedtest izin vermedi. 8.8.8.8 e ping attığımda değerler aşağıdaki gibi

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=216ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=191ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=190ms TTL=57
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=209ms TTL=57

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 190ms, Maximum = 216ms, Average = 201ms
  • gorkemgoksu  (21.12.17 21:19:48)
Ping'i modemden atmayı dener misin?

  • synesthesia  (21.12.17 21:30:00)
Her şeyi denedim sonuç alamadım. Ttnet ile uzun uğraşlar sonucunda teknik ekip çağırdım randevu aldım bakalım ne olacak :)

  • gorkemgoksu  (21.12.17 22:37:03)