audi için geri görüş kamerası

selam
audi'de birçok modelde geri görüş kamerası standart gelmiyor.
servisle konuştum 3300 tl dediler.
bu işi nasıl daha ucuza hallederim? almanya'dan donanımı alsam, servis dışında takabilirler mi?

sanayideki ustalar seni beni bile kamera diye takar valla :) sorun olacağını sanmıyorum.

  • hosein  (19.12.17 11:24:56)
3300TL acaba multimedya cihaz da mı takıyorlar.
normalde sadece kameranın o kadar olmaması lazım.
Orta konsoldaki ekran nasıl bir ekran?
kamera görüntüsü oynatabilir mi?
  • €xpolerer  (19.12.17 12:34:59 ~ 12:35:17)
Orijinal ya da yan sanayi üretim olsun fark etmez, çalışma prensipleri hepsinde aynıdır. Servise 3300 değil 1000 lira bile versen yazıktır. Çünkü bu işi 100-150 liraya bile halledebilirsin.
Almanyadan orijinal aksesuarı alsan

Aracında ekran var muhtemelen. Su geçirmez ve gayet kaliteli kameralar 10-20 dolara aliexpress, ebay türevi sitelerde var. Hatta belirli modeller için özel üretilen ürünler bile var.
Oralardan alıp sanayide ya da aksesuarcılarda, oto teypçilerde 40-50 işçilik verip taktırabilirsin.
Plaka lambalarının kenarına, bagaj açma mandalının yanına takılıyor genelde. Zaten neredeyse tüm araçlarda orijinal kameralarda buradadır.

www.ebay.com
  • battal gemalmaz  (19.12.17 13:35:35)