[]

mütemadiyen kelimesinin anlamını yanlış biliyormuşum

selamlar,

en çok ve severek kullandığım sözcüklerden biri mütemadiyen.

ben bu kelimenin anlamını "sıklıkla, az aralıklarla, çoğu zaman" şeklinde kullanıyordum ancak sözlükte "ara vermeden, sürekli, kesintisiz" anlamına geldiği yazılmış.

kimse de uyarmadı şu zamana dek yanlış kullanımım hakkında. demek ki çoğunlukla bilmiyorlarmış anlamını.

benim kullandığım anlamlara gelen sözcük önerir misiniz? "sık sık" deyimini karşılasın.

 
aynı tadı vermeyebilir ancak aklıma ekseriya/ekseriyetle geldi.


  • joffrey baratheon  (13.12.17 20:31:57) 
Ekseriyetle +1

Ama ben, "Kimse bu noktada uyarmadı, kimse bilmiyormuş demek ki..." kısmına takıldım.

-Mütemadiyen kitap okurum.


Bu cümleyi okumuş biri, benim aslında "Sık sık kitap okurum." demek istediğimi ama yanlış kelime seçtiğimi nereden bilecek mesela?
  • m e b  (13.12.17 20:50:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.