[]

Kedim ayağımı ısırıyor

4 aylık bir yavru kedim var, arada oyun oynarken vs elimi ısırıyor, oyun oynuyor falan ona tamam itirazım yok ama yürürken odadan odaya geçerken dur gitme der gibi ayağımı yakalayıp, çorabın üzerinden dişlerini ayağıma geçiriyor. hoşuma gitmiyor değil ne güzel oyun yapıyor diyerek hoşlanıyorum fakat namussuz fena acıtıyor. bir sıkıntısı mı var acaba, yoksa tamamen oyun amaçlı mı?

birde verilebilecek en iyi yaş mama hangisidir? arada ben yemek yerken falan sulanıyor gelip masaya çıkmaya çalışıyor, yemek vermiyorum hiç. baharatlı olduğundan zararı olur diye. versem sıkıntı yaşar mıyım?


 
diş çıkarıyor, yanına bir arkadaş daha alın onunla oynasın size sarmasın.


  • hosein  (06.12.17 16:11:24) 
baharatlı, tuzlu, şekerli yemekler zararlı. onun dışında mama için bir veterinere danışsanız daha iyi olabilir. yaş mamayı da sık vermek iyi değil çünkü.

ısırmaya gelince; tamamen oyun. bir sıkıntısı yok. :)
  • piremses  (06.12.17 16:31:38) 
her yerim yara bere içinde benimki de 3 aylık. büyünce geçer belki diyorum ama işimiz var gibi..


  • karamaleksey  (06.12.17 16:43:18) 
Isırmaya küçükken alışırsa büyüyünce de vazgeçmiyor. Tabi büyük kedinin ısırmasını tahmin edersiniz. Alıştırmayın. Sertçe hayır deyin. Yoksa büyüyünce bir daha asla vazgeçmez.


  • mithrilfender  (06.12.17 16:52:46) 
elleriniz ve ayaklarınızla oynayacağınıza bir olta ile oynarsanız elinizi ayağınızı oyuncak olarak görmekten vazgeçip avlamayı bırakır.


  • beyteper canavari  (06.12.17 17:08:14) 
zibilyon tane oyuncağı var ama o dediğim gibi ayağımla, elimle, annemin örgü ördüğü iple, yerde gördüğü kağıtla, peçeteyle falan oynuyor :) 2 dk da bir annemin şişindeki ipi koparıyor. bi top ip alsam onunla oynar mı yoksa sırf uyuzluk olsun diye mi o ipi koparıyor :)


  • rahmi pinkfloydoglu  (06.12.17 17:23:57) 
bir iki ay sonra biraz daha az hareketli olur. şu an için herşey ona göre oyuncak. yine de ilerde elinizi ısırmaması için elinizle oynamasına izin vermeyin.


  • beyteper canavari  (06.12.17 17:30:56) 
Çare lazer :)


  • chezsoi  (07.12.17 06:43:12) 
hazır mamalardan en iyileri schesir, animonda carny, gimcat.


  • slow like honey  (07.12.17 22:07:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.