Iphone 6s'in kafayı yemesi

selamlar,

Iphone 6s kullanıcısıyım, dünden beri aptalca bir sorun yaşıyorum.

önce şarjım bitti ve kapandı (zaten güncelleştirmeden beri şarj bana dayanmıyor).
şarja takıp açtıktan sonra 5 dk'da bir ekteki gibi bir siyah ekran geliyor. 10 saniye öyle dönüyor, sonra passcode isteyip eski haline dönüyor. Eski hali dediğim, örneğin ekşi'de bir başlık okuyorsam sol frame'e dönüyorum; twitter'da bir hesaptan takip yapıyorsam timeline'a dönüyorum. O pencere hiç açılmamış gibi oluyor yani... hiçbir şey yapmadığımda da aynı şekilde siyah ekran çıkıp passcode istiyor.

ios 11.1.2 yüklü (ilk çıkıtğında yüklemiştim ama böyle bir sorunu yeni yaşıyorum), nette baktım bir şey bulamadım? sizce neden böyle olmuş olabilir.

önce tuş kilidi kapatma ve home tuşuna apple logousunu görene kadar basılı tut sonra biraz kullan tekrar sorun olacak mı diye. muhtemelen düzelmeyecek.

sonra icloud ya da itunes'a yedek al, telefonu sıfırla ve o yedeği geri yükle.

şayet varsa sorun olmadan önce alınmış bi yedek varsa onu yüklemen daha güzel olur.

hala düzelmezse;

beta.apple.com

yuakrdaki linki telefonla açıp apple hesabınla giriş vap ve public beta programına katıl. telefona bi sertifika yüklenip yeniden başlayacak sonra da güncellemeleri kontrol ettiğinde ios 11.2 beta bilmem kaçı göreceksin onu kur öyle dene.

hala düzelmezse apple'ı ararsın
  • washe  (02.12.17 12:10:13)
@washe yaptım onu ya düzelmedi. ayrıca tüm ağları falan da sildim. ama data'ları silmedim...

  • kay adams  (02.12.17 12:21:15)
sıradan devam et :) sıfırlayıp tekrar yüklemediysen hiçbir şey yapmamışsın diyebiliriz :)

  • washe  (02.12.17 13:09:56)
ios 11.2 çıkmış bu arada.

  • washe  (02.12.17 13:40:26)
İphone 7 al

  • Delay Fuze  (02.12.17 18:31:50)
evet ios 11.2 ile tekrardan çiçek gibi oldu. teşekkürler herkese.

  • kay adams  (03.12.17 11:53:20)