[]

Otobüs biletine TCKNO

Merhaba Ciftbozan vergi mükellefi köylüler,
Otobüs bileti alırken tc kimlik numaranızı veriyor musunuz? Zorunluluğu hakkında tekdüze bir duzenleme&denetim yok galiba o nedenle soruyorum. Yabancılar, vatandaş olmayanlar nasıl Seyehat ediyor bu durumda? 
internet üstünden alıyorum genelde, zorunlu olarak istiyor. Fakat terminalden son anda alınca ad soyad vermek yeterli oluyor en azından benim tecrübelerimde öyle oldu.


  • barky  (23.11.17 16:30:18) 
pasaport numarası veriliyor genelde. sigorta için istiyorlar zorunlu o yüzden.


  • argent dawn  (23.11.17 16:37:59) 
tc vatandaşı değilim diye bi seçenek var internet sitelerinde, pasaport numarası giriliyor sanırım o durumda. oturma izni varsa yabancının zaten bi kimlik numarası tahsis ediliyor o da ayrı bir mevzu.


  • yuto  (23.11.17 16:38:44) 
e-bilet düzenlyorlarsa var zorunluluk.


  • alembic  (23.11.17 17:43:28) 
dün ulusoy'dan bilet aldım yabancı bir arkadaş için. normalde tc vatandaşı değilim şeklinde bir seçenek olması lazımdı ama koymamışlar. tc kimlik no kısmına 8 haneli pasaport no'dan önce 3 tane 1111 yapıp öle aldım bileti.


  • spirit crusher  (23.11.17 18:53:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.