Arkadaşlar galiba ben bittim :(((

Bilgisayardan 1 gr anlamayan bir insanım. Ofisin bilgisayarı internete bağlanmadığı için mikrosoftu arayıp yardım istedim, sonra bana bu bilgisayarın yazılımı orijinal değil dediiler, bireysel kullanımda mı dediler, evet dedim. Bilgisayar kiminse o bizi arasın dediler, ben de okey dedim kapattım. Şimdi nolcak yaaa yazılım orijinal değil sonuçta :(( ve ben mal gibi bildirdim bunu :(( ne gelir başıma bi anlatın :(((

hiç bir şey olmaz

  • kisa  (23.11.17 12:13:09)
Muz cumhuriyetinde olsan tutuklayıp katıksız 3 gün hapse atarlar.
Türkiye'de bir şey olmaz.

  • cakabo  (23.11.17 12:13:58)
bişi olmaz. onlar unuttu bile

  • justinho26  (23.11.17 12:14:52)
bireysel kullanım demekle iyi yapmışsın yoksa ciddi para cezasıyla karşılaşabilirdi ofis.

  • zgrydn  (23.11.17 12:16:14)
İnternete bağlanmıyor diye internet servis sağlayıcınızdan önce Microsoft'u aramak? Ya ahahah çok özür dilerim, okuduğumdan beri gülüyorum.
Bir şey olmaz herhalde.

  • kobuzchu kiz  (23.11.17 12:18:32)
Şu an korkudan ve stresten ölmek üzereyim emin misiniz ya bişi olmaz di mi

  • turuncu tonlarda  (23.11.17 12:19:15)
@kobuzchu kiz

Ya ben işte hiç anlamıyom bu işlerden :(( lanet ya niye aradım maş gibii :(((
  • turuncu tonlarda  (23.11.17 12:20:33)
adamlar kim lan bu manyak diyip gülmüştür en fazla merak etme

  • sir gawain  (23.11.17 12:20:52 ~ 12:21:25)
:))) sen bittin ama bizi çok güldürdün:)
Hemen kaç oradan

  • sagin  (23.11.17 12:21:48)
Harbiden gönlü güzel bi kardeşimizmişsin, herkes böyle olsa hayat bayram olur :)

Cevap: Bişii olmaz. 3 kuruşluk mikrosoft için uğraşmazlar. 20 bin Euro x 20 adet pc'de yüklü programların olduğu bir fabrika düşün. Buna bile aşağı yukarı 2 yılda bir sürpriz baskın yapıyorlar, lisans denetlemesi adına.

Not: 20 bin Euro pc başına yıllık kira bu arada.
  • onemoremile  (23.11.17 12:21:53 ~ 12:24:23)
Microsoft'u aradığınız için bir sıkıntı olmaz ama lisanssız yazılımı tespit etmek için denetimler yapılıyor arkadaşların dediği gibi.

  • monogram  (23.11.17 12:30:11)
Bence daha komik olan Microsoft un sizi ciddiye alıp sorular sorması olmuş:)

  • benaslindayohum  (23.11.17 12:32:21)
bilgisayar internete bağlanmıyor diye microsoftu aramak çok komik :D duymuştum ama bu kadarını duymamıştım.

bişe olmaz bence ya.
  • bezginbekir  (23.11.17 12:32:27)
Lütfen bu duyuruyu silme. Efsane duyurular arasına girsin.

Not: birşey olmaz.
  • sutlu nescafe  (23.11.17 12:34:35)
ya aşslsldld sabah sabah çok güldüm:)

  • sta  (23.11.17 12:35:44)
adresi ve şirketi bilmedikleri için sorun yok. microsoft epey zamandır ufak işlerle uğraşmıyor.

  • orpheus  (23.11.17 12:36:30)
bir şey olmaz. adamlar da sallamamış zaten doğal olarak.

o değil de internete giremeden mikrosoftu nasıl aradın ya? ezberinde mi numara adsfdghgjhkjl??
  • nrmnm  (23.11.17 12:37:13)
gerçekten microsoft'u aradınız mı ya? :)))

bişey olmaz korkmayın bu kadar.
  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (23.11.17 12:37:32 ~ 12:37:56)
halen baglanmıyosa bakabiliriz beraber

  • mirty  (23.11.17 12:38:34)
internete bağlanmıyor diye mikrosoftu mu aradın hahahahahaha

hiçbişey olmaz sıkma canını
  • captainobvious  (23.11.17 13:01:58)
Serin hikaye...

Bir şey olmaz.
  • arockm  (23.11.17 13:04:16)
aynısı bi arkadaşımın başına geldi. şu an interpol kırmızı bülteninde 6. sırada. herkes neden dalga geçmiş anlayamadım. çok ciddi bi mesele bu.

  • elorelia  (23.11.17 13:04:26)
Dndkdkkd ya şöyle oldu olay, ben wifi ye bağlandım telefondan, baktım sorunsuz çalışıyor, ama bilgisayar bağlanmıyor, burdan hareketle sorun bilgisayarda sandım. Sorunu google a yazdım, Microsoftun bi makalesi çıktı, baktım orda yardım seçeneği var, numaramı falan yazdım beni aradılar, böyle oldu olay, bilgisayar benim değil, birinden aldım bi işimi halletmek için falan dedim :D cidden malım ya off

  • turuncu tonlarda  (23.11.17 13:07:19)
sorun düzeldi mi peki? bi kapatıp açsaydın modemi ve bilgisayarı.

  • elorelia  (23.11.17 13:26:19)
Geçen ben de aradım bir şey olmaz. Güncelleme geldi ondan sonra bağlantı gitti. Diğer cihazlar bağlanabiliyordu. ISP ile kavga ettikten sonra bunları aradım. Çok yardımcı oldular. Gülünecek bir şey yok. Numaraları: 08503902777

  • Lim5  (23.11.17 13:38:54)
@elorelia

Modem nerde bilmiyorum, bizim ofiste değil.
  • turuncu tonlarda  (23.11.17 13:43:59)
Valla ben de güldüm, Allah da sizi güldürsün :)

Bundan sonra internete bağlanmazsa driverlarını güncelle. Update sonrası yaşanabiliyor o sorun.

Bir şey olur mu olmaz mı bilmiyorum orasını. olmaz umarım.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (23.11.17 13:59:39)
yani sen de mikrodalga çalışmıyor diye tedaş'ı aramışsın bacım. öyle düşün. ha arabanın yakıtı bitti diye volkswagen'i aramışsın ha bu, ya da hasta oldun diye ananı arayıp çemkirmek gibi bir şey bu :)

  • devcileyin,  (23.11.17 16:46:11)
Hahahhha ben yokken çok eğlenmişsiniz yine :D

Bir şeycik olmaz dünyadaki (bak Türkiye demiyorum) Windows yüklü 10 bilgisayarın 4'ü lisanssız kullanıyor zaten. Adamlar bunu bilmiyor mu sanki? Her yerde çatır çatır crack paylaşılıyor, hatta Windows 7'den Windows 10'a geçilirken sahte (crackli) Windows'u da geçirebiliyordun. İsteseler bir şekilde onu da tespit eder kimseye lisanssız kurdurtmazlardı.

Şirket adını verdiysen haftaya gelirler ama avukatla. Yukarıdaki paragraf kişisel kullanım içindi.
  • chicha  (23.11.17 16:59:48)
@chicha

Ortada bi şirket yok zaten, bağımsız çalışan avukatın stajyeriyim ben.
  • turuncu tonlarda  (24.11.17 14:59:11)