Fotoğraflardaki iki outdoor ayakkabıdan hangisi daha çekici ve işe yarar?

Kararsızlık çıkmaza sürükleyince sizlere bir danışayım dedim.

Adidas mı?
i.hizliresim.com
shop.adidas.com.tr

Columbia mı?
i.hizliresim.com
www.columbia.com.tr

Şöyle ufak bir anket açtım, belki yorum yazmak istemeyen direkt oylar.

www.strawpoll.me

-------------------------------------------------------------------------
Ekleme: Yukarıdakilerden vazgeçip aldığım ayakkabı terrex trailmaker gtx
www.strawpoll.me

i.hizliresim.com

linkler kurbağa olursa
i.imgur.com

merhaba. iki modeli de kullanmadım ama ayrı ayrı iki markayı da kullandım. adidas rahat ve konforlu ayakkabı üretiyor. saatlerce yürü ve koşu yaparken yormuyor. columbia, keen veya salomon gibi markalarda da böyle taştı topraktı basınca hissetmeden ve yorulmadan kullanıyor insan. yani bence columbia almanız daha mantıklı olur. adamlar sonuçta outdoor marka ama tabii kullanım amacınıza göre sizin karar vermeniz daha doğru olur.

  • vedderbaug  (23.11.17 10:03:39)
columbia daha şık bence.

  • baharat  (23.11.17 10:06:21)
Şimdi amazon sitesinden inceleme puanlarına baktım columbia'nın puanlaması düşük
www.amazon.com

Adidas'ın puanı yüksek
www.amazon.com

Ne yapsak ki?
  • faraton  (23.11.17 10:14:10)
Columbia'nın linkini verdiğin modelini kullanıyorum iki senedir. (Yalnız ben 70 euro'yaa almıştım indirimde Kuzey Avrupa'da. Nasıl sikiyorlar milleti Türkiye'de ayıp vallahi ya.)

Ayakkabının iki çok temel sorunu var:

1. Tabanların tutuşu iyi değil. Kaygan zeminde buz pateni yaptırıyor insana. Aldığımdan beri az sövmedim.
2. Ayağı çok sıcak tutuyor ve çok izole ediyor; ancak bu yüzden deli gibi koku yapıyor. Her kullanışın ardından dışarıda bırakıp havalandırmam gerekiyor.
Ek sorun: O bağcıkları iki günde değiştireceksin. Tutmuyorlar çünkü.

Şimdi artıları:

1. Ayakkabıyı genelde eksi 20 eksi 35 arası havalarda giydim. Fırtınada, karda, suda... hiçbir şekilde üşütmedi. Yani tabii ki içine termal çorap falan giyiyorsun; ama genel olarak son derece sıcak tutuyor. Gerçekten çok sıcak tutuyor.

2. İki yıl geçti, hâlâ kullanabiliyorum. Bu süreçte dört - beş kere makinede soğuk suda yıkadım (koku yüzünden) ve bir sorun olmadı.

Sonuç? Alma. Hele Türkiye'nin batısı ya da güneyi gibi soğuk olmayan yerlerde hiç gerek yok.

Soruna cevap: Adidas'ı bilmiyorum; ama amaç soğuktan korunmaksa güvenmezdim. The North Face'e bak.
  • sen git ben geliyorum  (23.11.17 10:21:53)
@sen git ben geliyorum

Mükemmel detaylar vermişsin. Yaa sorma benimde aklıma Türkiye fiyatının saçmalığı çok takıldı ama işte iyi birşey almak isteyince 2 senede bir bu paraları gözden çıkarıyoruz. Bu columbia modeli içimde çok kaldı daha öncede sormuştum columbia mı adidas mı diye gidip adidas almıştım fena çıkmadı ama sağ ayak ciyak ciyak öttü hiç geçmedi.

www.eksiduyuru.com
  • faraton  (23.11.17 10:33:47 ~ 10:35:34)
yuh, o paraya öküz alınır lan..

north face'ler 450-500 arasında da ona pahalı diyordum ben bu ne??

yds bulabilirsen yds, olmazsa da north face gibi bişey al derim ben.
  • hosein  (23.11.17 10:45:25)
arabama 4 lastik aldım pirelli 1250 tl. bir ayakkabı bu fiyatları haketmiyor tamamen marka parası.

ankete alma seçeneğini de koy bence.
  • mikahakkinen  (23.11.17 11:28:16)
@mikahakkinen

Çok haklısınız ama ankete "alma" seçeneği koysam herkes onu işaretler bu sefer hepten ne alacağımı şaşırırım : )
  • faraton  (23.11.17 11:32:33)
Adidasın tabanı çıkabilen tabansa uzak durmanızı öneririm. Taban mahvoldu adidas ilgilenmiyor

  • EasyTiger  (23.11.17 12:05:32)
nasıl bi iklimde kullancaksın bilmiyorum ama o paraya yazık günah. lumberjackin dockers'ın 250 liralık outdoor ayakkabıları var görünüş açısından bunlardan çok da farklı değil.

şu model ayakkabı dünyasında 240 lira mı neydi mesela
urun.gittigidiyor.com
  • yuto  (23.11.17 13:45:01)
Arkadaşlar hepinize tavsiyeler için teşekkür ederim. Kara cuma indiriminden ötürü fikir değiştirerek başka bir adidas modeli aldım, etiket indirimi üzerinden baya bir indi 500 küsür liraya geldi. Yine de bilemiyorum aklım hep columbia'da kaldı, sizlere sorayım dedim
www.strawpoll.me

aldığım terrex trailmaker gtx

i.hizliresim.com

linkler kurbağa olursa
i.imgur.com
  • faraton  (24.11.17 23:31:55 ~ 23:32:43)