[]

İtalya'da görülesi şehirler

Milano, Roma, Venedik, Floransa, Pisa, Verona hariç ( daha önceden bulundum), Italya'da kışın neresi güzeldir, şirindir vs?

Napoli olabilir diye düşünüyorum ama diğer şehirlere açığım, gidip 3-5 gün kalırım maksimum. Napoli diğer şehirlere nazaran büyük, çok gezmek gerekebilir vs. Gitmişken şehir dışındaki tarihi yerlere de gitmek gerekiyor, o sebeple son tercih. Kış, yağmur, çamur malum.


 
Puglia bölgesi olabilirÇ Bari, Lecce güzel şehirlerdi.


  • gibicibicis  (22.11.17 07:03:22) 
Südtirolde klausen (chiusa), meran (merano), bozen (bolzano) ve koy kisimlari tabi. Dolomitler yani. Kis icin de cok guzel, yazin da.

Onun disinda siena, lucca gibi ufak yerlere konsantre olabilirsin.

Napoli buyuk, yakininda pompeii, sorrento gibi yerler var. sirf pompeii bir tam gun aliyor zaten.
  • kuehles blondes  (22.11.17 07:17:51) 
alto adige bölgesi avusturyaya yakın olduğu için daha kışa uygun bir bölge gibi.


  • mikahakkinen  (22.11.17 09:31:14) 
Kisin alplerdeki bolgelerin hepsi guzel. Bkz: trento


  • xiii  (22.11.17 09:56:50) 
Siena


  • nax  (22.11.17 11:19:03) 
Mikahakkinen'e ek olarak:

Alto adige = südtirol
  • kuehles blondes  (22.11.17 12:04:14) 
dolomitler, südtirol yılın 365 günü güzeldir, olabilir. dağa gitmek istersen oralara git. (arabba, tre cime, cinque torri ecc..)

napoli de güzel 5 gün yeter bence 3 gün napoli + 2 gün civar (1 pompeii, 1 sorrento gibi)ya da 1 gün daha gezmeye ayırıp ercolano da eklenebilir belki.

onun dışında kışın hiç belli olmaz, sicilya'da da kar yağar bari'de de sardegna'da da. en kuru şehirlerden biri torino'dur, alplerin dibinde olmasına rağmen kar yağmaz, ama çok şirin bir şehir değil. şahsen bari lecce gibi yerlerin kışın keyifsiz geçeceğini düşünüyorum.

torino baseli piemonte turu olabilir araba imkanı varsa, ya da siena'lı san gimignano'lu lucca'lı falan toscana turu, dolaşa dolaşa.
  • mirafiori  (23.11.17 19:07:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.