hayatınızda en çok dinlediğiniz müzik

yüzlerce, binlerce kere dinlediğiniz müzikler nelerdir?

youtube linki ile payşalırsanız sevinirim :)

edit: müzik olarak değiştirdim :)

şarkı değil, sound track sayılır mı bilemem ama şu : www.youtube.com

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (13.11.17 22:26:25 ~ 22:26:54)
bu aralar şu şarkı:

(git:www.youtube.com )

çok önemli edit: duyuruyu silmezsin değil mi? biz de faydalanalım. internetim kısıtlı şu an, açamıyorum her şeyi.
  • runagain  (13.11.17 22:28:45 ~ 23:04:07)
şimdi çocukluğu gençliği de hesaba katacağımız için..

ya budur --> www.youtube.com

ya da bu --> www.youtube.com
  • AlsterWasser  (13.11.17 22:30:03)
  • sir gawain  (13.11.17 22:31:57)
alsterwasser +1, çocukluk ve ergenlik de dahil olacağı vakit sanırım şu olur,

www.youtube.com

23 yaşındayım. 12 yaşıma kadar zaten televizyonda, radyoda vs. gördüğüm şeyi dinliyordum, hem yaş küçük hem internet o zaman böyle değil, açıp da "ben şunu dinleyeyim" demiyorsun. 12'de rammstein dinlemeye başlamıştım, her şarkılarını sık sık dinler ve severdim. 18'e kadar böyle sürdü. 18-23 arası daha az dinlemeye başladıysam da yine totalde rammstein en fazla dinlediğimdir. 40-50 yaşına geldiğimde rammstein'ın önüne geçecek birileri çıkabilir ama daha oraya gelmedik tabii, temiz bi' 5-6 senesi var. mesela buna yaklaşan 5-6 şarkı vardır belki ama geçen olmaz, olamaz.

rammstein'ın daha çok sevdiğim şarkıları yok mu? var. ama gazla çalışan biri olduğum ve klibini/hikayesini beğendiğim için en sık dinlediklerim arasında mein teil olmuştur hep. bence bu. kesin olarak bilemiyorum ama bu olması lazım yani.
  • der meister  (13.11.17 22:48:17 ~ 22:49:08)
  • karamaleksey  (13.11.17 22:51:34)
Depeche mode
Enjoy the silence
Walking in my shoes
Strangelove
In your room
Personal Jesus
Somebody
World in my eyes

Link paylaşamıyorum ama öneririm
  • EasyTiger  (13.11.17 22:59:59)
ilk çıktığından beri sürekli dinlediğim şarkılardan şunlar var:
www.youtube.com

bu dörtlü hayatımın her anında var olmuş ve olmaya devam edecek. ve hepsi 2006'da piyasaya çıktı. dünya müziğine tam anlamıyla giriş yaptığım sene olması kesinlikle benim şansım, bunları dinleyerek giriş yapmış birinin müziğe tutkuyla bağlanmaması mümkün mü ki...

bunlar kadar olmasa da çok dinlediğim ve yine bir 2006 şarkısı, 20-30 sene sonra 2000'lerin en iyi şarkılarından diye bahsedilecek.
www.youtube.com

bunlarsa sonradan keşfedip çok dinlediklerim:
www.youtube.com
  • Bruce  (13.11.17 23:37:15)
Le Trio Joubran Masar
www.youtube.com

  • kornisch  (13.11.17 23:45:08)
  • eazy  (13.11.17 23:53:09)
milyon kez bıkmadan dinleyebilirim: www.youtube.com

  • dedim ben sana  (14.11.17 00:00:12)
Aklıma ilk gelenler bunlar:

www.youtube.com

  • olabilir ya da olmayabilir  (14.11.17 00:23:40)
Çok vardır da, internet sıkıntısında ilk aklıma gelen Animal ınstinct
youtu.be

Don't Stop Believing
youtu.be

Don't Speak
youtu.be

Run
youtu.be
  • aychovsky  (14.11.17 00:34:00)
  • greenshadow  (14.11.17 01:10:02)
  • duptıs  (14.11.17 01:30:15)
ya bu soruyu dün düşünmüştüm ben. tesadüf oldu. ben eskiden loop'a almazdım müzik parçalarını. değerleri düşer, sevgim azalır diye. 2013 sonrası depresyon çökümü kaynaklı hayat tarzımdaki değişikliklerle böyle bir yönteme bulaştım. bazı parçaları önemli bir karar alırken, bazılarını sabah yataktan çıkmak için, bazılarını da alkol-uyuşturucu-jilet seanslarında kullanmaya başladım. o dönemde 3-4 saat aynı müzik parçasını çaldığım oluyordu. en çok dinlediğim parça da muhtemelen o dönemden bir şeydir. tahminlerim şunlar:

rowland s howard - autoluminescent
www.youtube.com

electrafixion - lowdown
www.youtube.com (özellikle klipli versiyonunu dinliyor/izliyordum)

ian mcculloch - kansas
www.youtube.com

nick cave & the bad sseeds - the good son
www.youtube.com

pulp - seconds
www.youtube.com

pulp - the fear
www.youtube.com

the durutti column - sketch for summer
www.youtube.com

fikret kızılok - vurulmuşum
www.youtube.com

ek: ha bir de lisede telefonumun melodisi paranoid android'in nakarat kısmıydı. o da olabilir. hehe.
  • misterturist  (14.11.17 01:59:14 ~ 02:04:15)
çocukluğumdan beri müzikle uğraşıyorum, koloratür sopranoyum. son 2 senedir kendi bestelerimi yapıyorum ve onları tanıtmak için uğraşıyorum. şu aralar yerel radyolarda çalmaya başladı.

eğer beğenirseniz belki ekleyebilirsiniz. bu bana gerçekten çok destek olur ama daha önemlisi beğenilmiş ve benimsenmiş olmanı beni mutlu eder.

TÜR: ALTERNATİF/INDIE POP

Arin -(git: youtu.be)
Uzak - (git: youtu.be)
  • mirror of erised  (23.07.19 15:31:09)