[]

Modem arayüzü şifresi kendi kendine değişiyor

Merhaba,

Bağlantı hızımda sıkıntı yaşayınca modem arayüzüne bir sızıntı var mı diye bakmak için gireyim dedim. Zaman zaman girerim böyle internet yavaşlayınca. Giriş bilgileri de kayıtlı bilgisayarımda. Otomatik giriyorum. Bu sefer giriş sağlayamadım. Hatalı kullanıcı adı-şifre uyarısı verdi. Modemi resetledim, farklı bir arayüz şifresi belirledim. Bir gün geçmedi, yine aynısı. Bu sefer resetlerken wps'i kapattım, belki onunla alakalı bir durumdur diye. E yine aynısı. Bu nasıl olabiliyor ki? Yani bir ayarı mı vardır, belirli bir sürede arayüz şifresini kendi kendine sıfırlıyor mudur? default arayüz şifresi ile de giremiyorum böyle olunca. hiç anlamadım. ne yapabilirim, neden olur böyle bir şey? daha önce karşılaşmadığım bir durum bu.

Teşekkürler.

 
şifreni hiç kullanmadığın bir şey yap bir de öyle dene. senden başka birisi değiştiyor olabilir :) yine olursa teknik desteği ara.


  • washe  (10.11.17 22:53:07) 
Teori: Bir komsun wireless sifreni biliyor ve kullaniyordur. Wireless router'in wireless network uzerinden konfigurasyon arayuzune girmeye izin veriyordur. Wifi sifreni ve network ismini de degistir bir dahaki sefere ee guvenligin WPA oldugundan emin ol. Eger ethernet kablosuyla biglisayarina baglama imkanin varsa konfigurasyonu ethernet uzerinden yapip secenek varsa wifi uzerinden konfigurasyon ekranina girme opsiyonunu kaldir. Bu son dedigim olmuyorsa wifi sifresini ve network ismini degistirmen ve guvenligin WPA / AES oldugundan emin olman yeterli bence.


  • robokot  (10.11.17 22:54:02 ~ 22:55:03) 
@washe, ailede bu işlere bakan benim. başkası değiştirmiyordur.

@robokot, komşulardan kimse bilmiyor. her resetlediğimde bütün şifreleri değişiyorum ve wpa2/psk'de güvenlik.
  • dalgaci mahmut  (10.11.17 23:00:27) 
modem üzerinde ikinci bir kullanıcı olmadığından emin miyiz?


  • arakaali  (11.11.17 17:16:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.