[]

php mysql

elimde ekteki gibi bir tablo var. bu tablodan php ile veri çekip web sayfamda göstermek istiyorum. ama aşağıdaki kod ile yaptığımda hepsi tek seferde geliyor ve tablo gibi art arda koymak zorunda kalıyorum. Ben istiyorumki her bir id'nin içeriğine erişebileyim ve her bir id içeriğini web sayfasında istediğim yerde yazdırayım. Bu gelen verilerin arasında başka html'ler olacak. Nasıl yapabilirim bunu?

$sorgu = "SELECT * FROM demo";
$donus = mysqli_query($conn,$sorgu);
while($sonuc = mysqli_fetch_array($donus)){
echo $sonuc["ilk"]."<br>";
echo $sonuc["iki"]."<br>";
echo $sonuc["uc"]."<br>";
}

 
Array olarak HTML sayfana gönder, orada foreach ile döngüye sokarsın.


  • hayirsiz  (10.11.17 21:00:20) 
öğlen cevapladığım sorundaki gibi bir yapı istiyorsan; yani 1 numaralı idnin içeriğini o sayfada görmek istiyorsan url yapından id değerini get olarak göndereceksin. göstermek istediğin sayfada da bu id değerini bir değişkene atayıp sql cümleciğinde kullanman gerek.

örnek:
blog.php sayfanda yer alan url şu şekilde olmalı:
benim burada yazdığım sadece id=1 olan değer için çalışır sen bunu dinamik şekilde çağırman gerekli.
a href="blog-single.php?id=1"

blog-single.php sayfanda get değerinden gelen idyi değişkene al
$id = $_GET['id'];
$sorgu = "select * from demo where id='$id'"; şeklinde yaparsan sadece o id ile ilgili satır gelir ve sayfanda kullanırsın.
  • duyulmasi gerektigi kadar  (10.11.17 21:06:37) 
  • rm  (10.11.17 22:03:36 ~ 22:04:15) 
@duyulmasi gerektigi kadar'a ek olarak yazıyorum yazdırırken şöyle şeyapcaksın

while kullanmana gerek yok, sql sorgusunun sonuna " LIMIT 1" ekleyip

if(mysql_num_rows($donus)==0){
echo "hatali id";
}
else{
$sonuc = mysql_fetch_assoc($donus);
echo $sonuc['ilk'];
}
  • yuto  (10.11.17 23:47:43) 
@yuto' nun dediği gibi de yazılabilir sorgu ama limit ifadesi burada gereksiz olacaktır diye düşünüyorum. çünkü linkten bir adet id değeri gelecek.

mysql, mysqli biliyorsan bence PDO öğren. öğrenmek çok zamanını almaz.
  • duyulmasi gerektigi kadar  (10.11.17 23:56:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.