[]

Cep telefonu ile üyelik açmak

selam, bir internet sitesi açmak istiyorum. siteye üyelik şu şekilde olacak. kişi cep telefonunu girecek, daha sonra sistemimiz cep telefonuna bir üyelik aktivasyon kodu gönderecek. üye olmak isteyen kişi bu üyelik aktivasyon kodunu siteye girerek üyelik işlemini tamamlayacak. böyle bir şey yapmanın yasal olarak sakıncası var mı merak ettim.
 
neden sakıncası olsun ki zaten bu şekilde üyelik alan siteler var.


  • veritaslibertas  (10.11.17 15:33:03) 
Hukuki açıdan yaklaşırsak yok.

Kişisel verileri koruma kanunu kapsamında müşteriye ait telefon gibi özel bilgileri koruma yükümlülüğü seni bağlıyor. Ona dikkat ettiğin sürece sıkıntı olmaz.
  • cakabo  (10.11.17 15:33:52) 
oyunlarda bile telefon numarası istiyorlar istenebilir bence yasal sakıncası olmazda insanlar vermek istemeyebilir


  • kararsızataletfilozofu  (10.11.17 22:22:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.