[]

Akıllı TV Tavsiyesi

Merhaba,

Kız arkadaşım ailesinin evine bir TV almak istiyor.
Ne o, ne ben hiç TV izlemeyiz. Sahip olduğumuz TV'ler 55 ekran, tüplü, 20 yıllık tüplü TV'ler olunca neye dikkat etmek gerektiğini bilemedik.

İsteklerimiz şunlar;
*102 ekrandan büyük olmayacak, hatta 82yi tercih ederiz belki.
*Full HD düşünüyoruz, daha aşağısı geçmişte kaldı gibi. Yukarısı lazım değil, TV'de oyun oynamıyoruz, film izlemek için flash bellek takarız.
*youtube (ve benzeri özellikler) istiyoruz. akıllı tv nedir derseniz youtube'a bağlanabilen TV deriz.
*Fiyatı yüksek olmasın
*Akılsız ama HDMI girişi olan bir tv ve harici bir smart-box alıp onu kullanmayı düşündük. Fiyat bizim için önemli. Bu konu hakkında tecrübeniz var mı?

 
  • 507  (02.11.17 00:48:01) 
zaten açıkçası ne aradığınızı biliyorsunuz. benim size tek önerim bu konuda harici smart-box vs almayı düşünmeyin gereksiz yere kumanda kalabalıklığı yapacaktır.
şahsen benim size önereceğim tv philips 40PFK5500 android tv. smart tv olarak android platformunu kullanması bir avantaj youtube dışında tv üreticisinden bağımsız olarak android marketteki bir çok uygulamayı da kullanabilirsiniz. ikinci güzel yanı tv de dahili uydu alıcı modülü var yani uydu anteni direk tv ye bağlayıp extra bir uydu alıcı almanıza gerek kalmıyor. (digitürk kullanmıyorsanız) kumanda kalabalıklığı da olmuyor böylece.
3 avantajı ci modül girişi olması d-smart veya filbox gibi platformların modullerini alıp kullanabiliyorsunuz. maalesef digiturk modullü üyelik satmadığı için digiturk için mecburen kendilerinin verdiği uydu alıcıyı kullanmak zorundasınız. ben bu modeli yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ve hiç bir teknik arıza sorunu yaşamadım. bazen marketten indirdiğim uyumsuz uygulamalar yüzünden yazılımsal sorunlar olmadı değil ama çok önemli problemler değildi.
tv nin en kötü yanına gelirsek açılış süresi fişten çıkarıp taktından sonra tam anlamıyla açılması yaklaşık 2-3 dakika alabiliyor. malum android boot süresi. ama stand-by dan açılması durumunda böyle bir durum söz konusu değil.
incelemek isterseniz sayfası burada : www.philips.com.tr
eğer bunu almaya karar verirseniz satıcıya özellikle dvb-s2 li modelini istediğinizi ısrarla söyleyin yani dahili uydu alıcı. yoksa dvb-t li normal karasal yayın alıcılı olanı satmaya çalışmasın size.
  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (02.11.17 19:59:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.