Televizyon boyutu, izlenecek mesafe ilişkisi

Evdeki Telefunken televizyon ömrünün son demlerinde olduğu için yeni televizyon bakıyoruz.

Televizyonu koyacağımız yer ile koltuk arasında 2.5-3 metre mesafe var. Bu durumda alacağımız televizyonun boyutu çok fark yaratır mı?

Kafamda bir 55", bir de 50" model var.

Büyük televizyon her mesafede daha iyidir.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (27.10.17 11:16:57)
3 metre mesafede 55'den büyüğü çok fazla oluyor. insanın gözleri yoruluyor.

  • co2s2  (27.10.17 11:24:00)
cureforlove +1.

2-3 metre mesafeden 47 inch tv kullanıyorum. eve ilk koyduğumda wtf eşek kadar bu demiştim ama şimdi yeni alacak olsam olabildiğince büyüğünü alırım. şimdiye kadar da herkese olabildiğince büyük alın tavsiyesini yaptım hepsi de hak veriyorlar.
  • washe  (27.10.17 11:28:45)
bence de en büyüğünü alın
55 inç aldım yeni, odam da çok büyük sayılmaz
bir süre sonra alışıyorsunuz
  • superb  (27.10.17 11:30:21)
40-48 arasi tv'ler mesafe ne olursa olsun bir sure sonra kuculmeye basliyor :)

eger seviyorsaniz buyuk alin.
  • brkylmz  (27.10.17 12:40:34)
kısa mesafe için 55 altı tercih edin bence de

  • dadas9  (27.10.17 13:01:44)
akşamları 4 metreden 240cm projeksiyon perdesinde film izliyoruz. kurduğum günün ilk yarım saat bi "voaa ne büyük oldu yav" dedik, sonra bi daha öyle bir şey demedik. aynı mesafede 32 inç tv'miz varken o da iyiydi, sonra o gitti 49 inç aldık o da iyi. keşke tv 55 olsaydı demiyorum çünkü yayın akışına göre tv izlerken büyüğünü küçüğünü pek düşünmüyorsun, alışıyorsun hemen. ama hariçten izleyeceğiniz film dizi, görselliği yüksek belgesel vb olunca projeksiyon bi başka tabii.

bence 55 yerine 49-50 inç tv alıp farkıyla 720p ortalama bi projeksiyon alın. 990 tl idi benim projeksiyon, 3 yıl oldu alalı, 1000 saat yeni doldu.
  • kaichi  (27.10.17 13:43:45)