Maslak 1453 1+0'a bu kira uygun mu?

Selamlar. Bu aralar günümün büyük vakti ev aramakla geçiyor. Tek yaşayacağım. İşim Maslak'ta. Maslak 1453 sitesini önerdiler.

İlk başta fiyatı epey yüksek geldi (Beklentim en fazla 1500 vermekti.) ama sonra baktım ki İstanbul gerçeği buymuş. Beşiktaş'ta gecekondumsu evlere dahi 1800-1900 lira fiyat biçiyorlar. 1453'te 1+0'a aidat harici 2100 lira kira vermek sizce uygun mudur? Yoksa çok daha düşük bir fiyata kiralık ev bulma ihtimalim filan var mı sizce?

Gelirimin ciddi bir bölümünü kiraya vermiş olacağım ama 300 lira az olacak diye de hem uzak, hem de 30 senelik bir apartman dairesinde de oturmam mantıksız olur gibi. Teşekkürler şimdiden.

Bence cok pahali. Gereksiz pahali. Bir de kim bilir ne kadar aidat gelecek.

  • kuehles blondes  (25.10.17 12:54:52)
dm

  • rentts  (25.10.17 12:58:10)
darphane taraflarında baktınız mı acaba ev?

  • nıç  (25.10.17 12:58:42)
abi bildiğim kadarıyla maslak 1453 batık bir proje. açılma taahhütü verilen hiçbir yer açılmadı ve hala inşaatlar da devam ediyor. yani araban vs. yoksa yaşanbielcek yer değil gibi.

biz geçen sene taşınıyorduk neredeyse 1+1'ler 1700tl idi.
  • tchuck  (25.10.17 13:16:46)
şehire bu kadar uzak bir eve 2100 lira vereceksin ve üstelik o ev maslak 1453 olacak.

üstteki abi ablaların az bile yazmış, ben seni linç edebilirm şuracıkta. çok rica ediyorum şu adamın evlerinde oturmayın.

sana tavsiyem, metro hattı üzerinde bir ev bul. osmanbey, gayrettepe falan mesela. yol hiç de uzak değil metro ile. paylaşımlı evler oluyor, evlerine ev arkadaşı arayanlar oluyor, burada da ilanlar veriyorlar. onlara bakabilirsin. çok daha ucuza gelir.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (25.10.17 13:23:43)
Araban varsa kağıthane hamidiye mahallesine bak, nef’lere bak. Gelirinin ciddi bi kısmını vereceksen pahalı bence de.

  • ekaterina  (25.10.17 13:37:16)
Selamlar herkese,

Öğle tatilinde şurdaki cevapları görünce yazayım dedim.

Maslak bölgesine "şehir dışı" diyenler nerelerde oturuyorlar merak ettim.

jack of hearts "İşim de Maslak'ta" demiş, gidip "Metrobüsle ulaşım yapabileceğin yerlere bak" cevabı var! :))

Belli ki çoğunluk epeydir ev aramıyor, belirtilen kira aralığına Beşiktaş'ta ya da Gayrettepe'de bodrum katı ev bile bulursanız lütfen haber verin:)

Bahsedilen siteye gelirsek oraya birkaç kez gittim, kişisel nedenlerle en son ev tutacağım yer olur. Maslak'tan da epey mesafe var, akşamlari işyeri servisi yoksa taksiyle gitmeniz gerekebilir. Ancak spesifik olarak sadece Maslak diyorsanız, maalesef o civarda bulabileceğiniz en uygun kira.

Seyrantepe/Kağıthane/Çeliktepe/4 Levent/Kanyon'un arkalarına baktınız mı?
Site olmasa da bu fiyatlarda olan evler bulunabilir. Metroya ulaşımı da olur. Dedikleri gibi Hisar, Beşitaş vb tarafında oda tutulabilir, ancak anladığım kadarıyla siz ayrı ev düşünüyorsunuz.

PS. Eklemeyi unutmuşum, Levent Nef'te de kiralar bu civarda, hatta daha yüksek olabilir, etrafı nasıldır düşünüyorsanız bir bakın.

Kolay gelsin
  • hana bi  (25.10.17 13:38:46 ~ 13:49:22)
2100 çok. O fiyata istinye ve/veya sariyer taraflarina dogru uygun sitelerde evler bulabilirsin.

  • bartman  (25.10.17 13:55:13)
2100 Depozito dahil fiyat mı? Depozitoyu da sor bence, bu tip sitelerde çok yüksek olabiliyor.

  • kaptan memo  (25.10.17 14:09:40)
Hariç.

  • jack of hearts  (25.10.17 14:45:43)
asıl soruyu cevaplamıyorum ama bir iki şey söylemek isterim bu siteyle ilgili. Ağaoğlu'nun kendi servisleri var İTÜ metro durağına getirip götürüyor. şehre uzak falan değil bence, servis 10-15 dakikada çıkartıyor, araçla 5 dk. işe gidiş geliş rutinini servis işi çözebilir ama onun dışında araç yoksa taksi mecbur. önünde camii içinde avm inşaatı devam ediyor, gürültü çamur falan ne bileyim. yağmur çok yağınca önündeki kavşağı su basıyor trafik kilitleniyor.

  • bitersin  (25.10.17 15:33:15)
Müthiş kazık. 1+0 dairede yaşanmaz. otel odası tadındaki o daireye o kadar para verilmez.

Girin sahibinden’e, Sarıyer’de merkezde, çevre mahallelerde o fiyatlara temiz evler var.
  • catch the arrow  (25.10.17 20:23:48)