kedim icin idrar yolu rahatsızlığına uygun mama arıyorum

Arkadaşlar erkek tekir kedim kanli idrar yapinca veteriner e götürdüm, böbreklerinde kristallesmeler varmış. Kuru mama olarak Acana kullaniyorum, arada cigeriydi tavuguydu yas mamasiydi karışık veriyorum. Veteriner mama olarak Hills s/d al dedi fakat hills in icerigini hic beğenmiyorum. Baska mama arıyorum. Baktigim kadariyla buna uygun royal canin urinary varmış.

Sizin onereceginiz mama veyahut kendinizin hazırladığı mama tarifleri, baska önerileriniz olursa sevinirim.

Bu arada veteriner antibiyotik ve idrar yolu için ilaç verdi onu kullanıyoruz.

edit: kedim 1 yaşında

nd mama.

  • aynatutancocuk  (24.10.17 13:12:04)
royal canin urinary feline kullanın. sonrasında da royal canine devam edin.

  • veritaslibertas  (24.10.17 13:23:02)
tahılsız mamayı direk kesin. bizde de kristallşeme ve situvit taşı sorunu var. royal canin s/o kullanıyoruz 4 yıldır. acilen acana yı kesin ama.

  • oscar  (24.10.17 14:02:20)
Benim kedimde de idrar yolunda sıkıntı olmuştu sonrasında royal canin urinary verdi veteriner onu kullandık bir süre, sonra normal mamasına geri döndük. Normalde de royal canin kullanıyoruz.

  • rabbititus  (24.10.17 14:26:12)