Maksimum 200 sayfalık mükemmel kitaplar

Merhaba duyuru sakinleri,

Son aylarda çokça kitap okumaya başladım. Bana çok iyi geldi. Yeni kitaplar arayışı içindeyim.

Tercihen bir ya da iki gecede bitirebileceğim çoğunlukla kişisel gelişime yönelik akıcı kitaplar arayışı içindeyim. İlham verici, bilgilendirici, ufuk açıcı ve benim hayatımda önemli ölçüde yer edindi diyebileceğiniz kitapları paylaşmanızı rica ederim. Bu kıstasları karşılayan edebi bir eser de olabilir...

Benim gibi diğer üyeler de faydalanır umuyorum. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Knut Hamsun-Açlık

  • angelus  (05.10.17 17:27:12)
machiavelli prens
guy debord - gösteri toplumu

  • isvicre rakisi  (05.10.17 17:29:07)
Tembellik Hakkı

  • kobuzchu kiz  (05.10.17 17:29:28)
yusuf atılgan - aylak adam
edip cansever - ben ruhi bey nasılım
steinbeck - fareler ve insanlar
ferenc molnar - pal sokağı çocukları
camus - yabancı
  • otonomo  (05.10.17 17:33:21 ~ 18:01:29)
-efendi ile uşağı/tolstoy
-beyaz geceler/dostoyevski
-yüzbaşının kızı/puşkin
-kaosun kutsal kitabı/caraco
-anarşist ahlak/kropotkin (başucu kitabım <3)
-tormesli lazarillo /anonim
-kral oidipus/sophokles
-polikuşka/ tolstoy
-açlık/knut hamsun
-ilk aşk/turgenyev
-tersi ve yüzü/camus
-schopenhauer/ölümün anlamı
-schopenhauer/seçkinlik ve sıradanlık üzerine
-tolstoy/kreutzer sonat (evlenmeden önce mutlaka okunması gereken bir kitap)
  • lafıolmaz  (05.10.17 17:33:46 ~ 17:41:41)
illa maksimum 200 sayfa olacaksa saatleri ayalama enstitüsü'nün ilk 200 sayfası (çok ciddiyim)

ya da çok daha çerezlik olsun diyorsanız da emre yılmazın yekten kişisel gelişim eseri(!) şeytanın fısıldadıkları. (ben yarısında çıkmıştım)
  • mete kudur  (05.10.17 17:34:44)
Hayatıma en büyük katkıyı sağlayan kitaplar;

Epiktetos - Düşünceler ve Sohbetler
Marcus Aurelius - Kendime Notlar

ikisi de stoacı filozoflardır. Bilhassa epiktetos'un kitabı tam bir başucu kitabı. Düştüğünüzde okuyunuz, kalktığınızda da.

Wilhelm Reich - Dinle Küçük Adam;
Küçük adamların da küçük "büyük adamların" da okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. Çok iyi bir pencere.

Filibeli Ahmet Hilmi - Amak'ı Hayal.
Bu yazarı tanımamak, kitaplarınının tozlu raflarda kaybolmasına sebep olmak bir ayıp, bir suç! Aynı yazarın "Üniversiteli Gençlerle Bir Konuşma" adında bir kitabı daha var. PDF haline getirip internette bir kaç yere yükledim. Bulunabilir, bulamazsanız mail size iletirim. Bir saatte okunabilecek bir şey.
  • dahinnotha  (05.10.17 17:45:25)
martin eden sanırım 550 civarı, elimde şu an max. 200 sayfalık kitap arıyosanız sıkabilir. ama bence güzel, akıcı.
fareler ve insanlar
ölümcül kimlikler
yeraltından notlar
diyorum ben de. içinde kişisel gelişime veya varoluşa dair en az fayda verici olan fareler ve insanlardır ama yine de güzeldir.
  • cabiday  (05.10.17 17:49:35)
bertrand russel - evlilik ve ahlak.

oldukca bilgilendirici ve doyurucuydu
  • rahip janick  (05.10.17 18:03:26)
Hayvan Çiftliği
Fareler ve insanlar

  • marowak  (05.10.17 18:21:26)
İnsan ne ile yaşar ? - Tolstoy

  • EasyTiger  (05.10.17 18:54:32)
boris vian - mezarlarınıza tüküreceğim

  • bohr atom modeli  (05.10.17 19:19:21)
Ben de kişisel gelişim kitaplarını seviyorum ve mümin sekman ın çoğu kitabını okudum ve hoşuma gitti. Sen de okuduğun kitapları yazar mısın yada mesaj atar mısın merak ettim

  • keep out  (05.10.17 19:54:28)
Antabus

  • mutlusismankedi2015  (05.10.17 21:46:05)
Sanırım bir sene boyunca okuyabileceğim bir kaynak oluştu burada. Katkılarınız için çok teşekkürler. Sağolun, varolun :)

  • i need dolar  (05.10.17 22:06:31)
  • secrexv2  (05.10.17 22:07:25)
veronika ölmek istiyor

250 sayfa da olabilir ama iki gecede rahat bitirirsin
  • isimsiz uye  (05.10.17 23:11:24)
tekrar teşekkürler

  • i need dolar  (06.10.17 09:42:23)