Çok şirin bir hanımefendiye çiçek yollamak hakkında

Selamlar,

Sağlık kontrolü için gittiğim doktor hanımefendiyi çok beğendim, cuma son kontrol sonrası gelecek hafta kendisine çiçek yollamak istiyorum, bu sosyal medya devrinde sizce nasıl bir davranış bu?

Not: karşı tarafın bekar ve ilişki içinde olmadığını biliyorum.

İnce bir davranış olur. Doktorlar hastalarına pek o gözle bakmazlar(bir bayhan karizman yoksa) ama sizden memnun kaldım teşekkür ederim mahiyetinde anlaşılma durumu da var, o yüzden yolla.

  • Bruce  (05.10.17 00:13:17)
Nein.

  • velvetmorning  (05.10.17 00:14:34)
yollama bence.

  • secrexv2  (05.10.17 00:15:46)
yolla içinde kalmasın

  • isimsiz uye  (05.10.17 00:19:57)
yolla panpa

  • empty man  (05.10.17 00:21:29)
Tamam yollama diyorsunuz da bir neden de yazın niyeymiş?

  • notinhere  (05.10.17 00:21:51)
heyecan verici ve cesur bir davranış. ama sen yine de yollama.

  • bruceandwayne  (05.10.17 00:21:56)
Son kontrole gittiğinde kendin verebilirsin, bahsettiğin şey ölü çiçekler değilse tabii. Canlı saksı çiçeği olmalı bence mutlaka çiçek olacaksa hediye.

  • Domuz  (05.10.17 00:25:54)
yollama. herkes çiçek yolluyor, alıyor (ailem doktor). kim göndermiş bakmıyorlar bile. +1 olacaksın.

  • pinkpeony  (05.10.17 00:27:19)
hastaneye canli çiçek yollamak kadar tehlikeli bir sey olamaz. bkz: aspergillozis

  • betsy  (05.10.17 00:58:47)
@pinkpeony kendisi yeni mezun sayılır, o yüzden çok almamıştır daha :)

  • notinhere  (05.10.17 00:58:59)
bence 1 kg en güzellinden baklava yolla bir işe yarar en azından oturur yer.

  • denklemci  (05.10.17 09:39:48)
Yolla bence, öyle şeylerle güzel hava atılıyor.

  • fallopian  (05.10.17 12:27:32)
"Nasil bir davranis bu?"
Hanimefendiye yurumus oluyorsun iste.

  • stavro  (05.10.17 12:30:09)
@denklemci aynen, sonra da bi kebapçıya götürürüm, ellerimizle yemek yeriz.

@Peasant niyetim ciddi, kullan at amacım yok ama şimdiden ne olacağını nasıl bilebilirim?

@fallopian amacım hava atmak değil, kendisini yakından tanımak istemek.

@stavro yanlış yeri alıntılamışsın, "Nasil bir davranis bu?" değil, "bu sosyal medya devrinde sizce nasıl bir davranış bu?" olmalıydı. evet amacım o zaten ama bunun güzel mi abes mi bayık bir davranış mı olduğunu sormuştum.
  • notinhere  (05.10.17 12:42:09)
Tamam iste, yurumus oluyorsun. Hoslandiysa olumlu donus alirsin hoslanmadiysa bosa gider, olay bu. Cicek gondermenin kotu bir tarafi yok, en fazla "pfff gerizekali" diyip cicegi bir kenara atar.

  • stavro  (05.10.17 12:48:38)
abartılı güller değil de bahar çiçekleri olabilir aslında neden olmasın .
sen giderken götürmek istersen de bonsai tavsiye ederim .
minik minyatür bir ağaç ona gelen ve gelecek olan bütün çiçeklerden farklı olacaktır.
  • devilone  (05.10.17 12:53:05)
O iş yaş. Daha yaratıcı olmalısın

  • MaNOfTheYear  (05.10.17 12:53:21)
içinde kalmasın yolla. sonra reddedil iyice içine dert olsun. sonra yine yaz buraya biz seni teselli ederiz.

  • for day to break  (05.10.17 12:56:31)
@stavro işte sonunda bir cevap alabildik, teşekkürler.

@devilone ben giderken götüremem, biraz utanabilirim :)

@MaNOfTheYear örnek?

@for day to break bunu dert edecek değilim :)
  • notinhere  (05.10.17 13:18:43)
cevaplara verdiği tiklerden zaten yollamaya kararlı olduğun anlaşılıyor. bizim ne dediğimizin bir önemi yok. o yüzden yolla/yollama tarzı bir şey demeyeceğim.

ama bir kadın olarak cevap vereceğim, artık çiçek almak her kadının hoşuna gitmiyor. benim mesela. (bir buket çiçek yolladığını varsayıyorum) "çiçek neymiş ya napcam şimdi bunu" derim şahsen. saksıda bir canlı çiçek (bakımı fazla zor olmayanından, bonsai çok zor mesela) çok daha güzel olabilir, en azından 2 gün sonra ölüp kötü koktuğu için çöpü boylamayacak. ama o da hastanede zararlı demiş @betsy. bilemedim.

mektup yazsana ^^
  • istanbul kanatlarimin altinda  (05.10.17 13:21:49 ~ 13:22:22)
çiçek yollamak için flört olmasa bile en azından iki taraf da birbirinin farkında olmalı sanki. Senden hoşlanmasa bile çiçek geldiğinde senden geldiğini tahmin edebilmeli falan. birazcık belli etseydin önce daha iyi olurdu. yani şu haliyle "ne münasebet"lik bir durum bana göre.

  • aquarium  (05.10.17 13:23:43)
Sen baklava yolla diyen arkadaşla dalga geçmişsin ama hastanın çiçek yollaması nasıl desem biraz irrite edici bir durum kız zor durumda kalabilir. Aranızdaki ilişki sadece hasta doktor olduğunu varsayarak konuşuyorum.
Gerçekten yiyecek bir şey daha mantıklı ve hoş olabilir. Baklavayı aşağıladığın için sana ekler öneriyorum.

  • pastörizesüt  (05.10.17 13:31:57)
@istanbul kanatlarimin altinda çiçek olmasa bile tanışmak için bir adım atacağım. sosyal medya üzerinden takip etmek istemedim çünkü "beni mi stalklamış?" gibi bir soru sorulmasını istemedim. çiçeğin daha şık olacağını düşündüm, zaten bunu da başka alternatif var mı acaba diye sormak için açtım. yani çiçek derken gül papatya vs değil, büyüyebilecek, çiçek açabilecek, aşırı bakım gerektirmeyen bir şey olacak. eheh mektup daha doğru düzgün tanışmıyorken biraz şey değil mi, hani flört edilir, o zaman yazılır gibi geldi :) hem mektupta ne yazabilirim, hastane nasıl, işler nasıl gidiyor :P

@aquarium isim soyadımı biliyor zaten, çiçeği yollarken de teşekkür mesajı, isim soyad telefon yazacağım, bu kadarı yetmez mi :/

@pastörizesüt ama yiyecek yenecek ve bitecek, hatırlatıcı bir şey olmasından dolayı çiçek demiştim. zor durumda kalması yok, içeriden başka bilgiler aldım, çiçek yollamak sorun değilmiş :) baklavayı aşağılamadım, sadece hoş bir hanıma en azından tanışma aşamasında göndermek saçma bence. ekler yollayacaksan adresimi verebilirim :)
  • notinhere  (05.10.17 13:46:27)
Bir çiçek için bu kadar düşünmeye gerek yok, yolla gitsin.

  • peggy  (05.10.17 13:50:01)
zaten sen hava atarsın diye değil, gönderdiğin doktor hanım hava atar diye yazdım. Yürümenin başarıya ulaşması düşük bir ihtimal geldiği için senin için faydasını es geçtim.

  • fallopian  (05.10.17 13:50:08)
@fallopian neden düşük bir ihtimal sence?

  • notinhere  (05.10.17 13:55:56)
Bekar ve ilişki içinde olmaması bu jeste beklediğiniz şekilde karşılık vereceği anlamına gelmiyor yalnız.

Siz nezaket ve hoşluk olarak gönderirsiniz, doktor hanım da sevinir, mutlu olur, gururlanır filan güzel olur.

Yürüyecekseniz biraz daha yaratıcı olunabilir bence. Doktor-hasta ilişkisini devam ettirmeniz gereken bir doktor değilse, sağlığınıza daha çok özenip sık sık sağlık kontrolüne gidebilirsiniz mesela :D hafiften sohbet etmek vakit geçirmek çiçekten daha etkili olur
  • otonomo  (05.10.17 14:04:42)
@otonomo aynen, gelmiyor ve bunun farkındayım. zaten çiçeğe karşılık gelecek olan tepkiye göre hareket edeceğim. mesai saatleri içerisindeyken sohbet biraz zor da, çiçekle birlikte bir mesaj vs gelirse oradan sohbet devam ettirilebilir.

  • notinhere  (05.10.17 14:16:44)
yollama yazanlara tik vermemişsin sinir oldum. yollayacaksan neden soruyorsun o zaman? allah allah.

  • pinkpeony  (05.10.17 16:28:11)
@pinkpeony bu sitedeki insanların gerginliğine bayılıyorum, sorular ne olursa olsun bir albay amca, bir huysuz nine kıvamındasınız :P tonla fikir alışverişi oldu, bunun için açmıştım duyuruyu zaten, niye sinirlendiniz anlamadım?

  • notinhere  (05.10.17 16:37:23)
ahahaha :D sürekli ülkedeki cahillik ve yobazlıktan şikayet edip milletin hayatına muhtarlık eden pasif agresif kitle onlayn mı?

adamın tasviri bile güzel bak şirin hanfendi filan diyor. bırakın yollasın çiçeği ya, o çiçekler yollansın lütfen! :D hem bakarsın çiçek açar denemeden bilemezsin
  • otonomo  (05.10.17 16:49:33)
Yolla bence güzel bir davranis.
Yolladiktan bir gün sonra falan sosyal medyadan ekler konusmaya baslarsin. Sonra biraz muhabbetiniz olursa da kahve icmek icin bulusursunuz.

  • chitosan  (05.10.17 16:52:56)
Yolla, hoş şey çiçek yollamak

  • eazy  (05.10.17 17:06:30)
o kadar patırtı kopmuş. yollayınca haber verin bari, ne oldu biz de bilelim?

ayrıca cevap: yolla.
  • strawberry first  (05.10.17 17:39:46)
Çok ince bir davranış ben orkide çok severim üstelik hemen mahvolmuyorda. Yanında da zarif çok abartmadan 2-3 parçalık çikolata yollayın derim. vuhuuuuu

  • powerpufgirl  (05.10.17 22:47:37)