[]

KYK borç erteleme

Önümüzdeki ay KYK öğrenim kredisi geri ödemem başlıyor. Ödeyecek durumum var fakat ben maddi açıdan fazla sıkışmamak için borcu 1 sene sonra ödemeye başlamak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?
 
dostum mezun olalı 3 ay oldu da benim kredinin durumu ne şimdi? ne yapmam gerekiyor ve ne olacak?
kusura bakma görmüşken hemen sorayım dedim.

  • diffarentiationation  (27.09.17 16:57:00) 
Kredi ödemesi mezun olduktan 2 sene sonra başlıyor. Senin daha vaktin var. E-Devlet’ten geri ödeme tarihini ve aylık ne kadar ödeyeceğini kontrol edebilirsin.


  • her seye atarlanan adam  (27.09.17 16:58:25) 
çok teşekkürler umarım 1 sene sonra ödemeye başlayabilirsin.


  • diffarentiationation  (27.09.17 16:59:53) 
Edevlet üzerinden erteleme başvurusu yapabiliyorsunuz. Bunun için öğrenci olmanız gerekiyor.

Öğrencilik dışında da erteleme ya da yapılandırma mümkün olabilir. Bilmiyorum. İlgili kurumu arayarak bilgi edinebilirsiniz.
  • dahinnotha  (27.09.17 18:01:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.