[]

Neden uyumuyoruz?

?
 
can sıkıntısı...


  • runagain  (27.09.17 02:29:31) 
yarın erken kalkıp işe, okula, göreve gitmeyeceksinizdir.


  • kotu ornek olmak istemiyorum  (27.09.17 08:47:29) 
bir kızılderili atasözüne göre; başkalarının rüyalarında olmak bunun sebebi.

evet. uykunuzun bir türlü gelmediği gecelerde, kendinizi bir başkasının rüyasında hayal edin. en azından mutlu bir şekilde uyanık kalıyorsunuz.
çünkü bizler, sahip olamadıklarına ait olan insanlarız. onlar orada, biz buradayız. mecburuz.
  • keten prens  (27.09.17 09:31:57) 
bilgisayar ya da telefon başındayken sürekli kendimizi uyarıyor, merakımızı perçinleyecek içeriklere göz atıyor ve gelen uykuyu gönderiyoruz. o sebeple uyuyamıyoruz.

telefon ve bilgisayarı bırakıp, ışığı kapatıp yatınca uyunuyor kolaylıkla. uyuyamazsan 4 7 8 nefesi alıp vermeyi dene. 5 dakika sürmez, rahatça uyursun.

ha dersen ki, neden bu davranışta ısrarcıyız? benim kişisel kanaatim "bugün de bir şey yapmadık, boş geçti" düşüncesinin ister istemez taşıyoruz ve boş geçen bir günü doldurmadan noktalamak istemiyoruz. her günü kayıp hissediyor, kayıp günler hanesine bir tane daha eklemek istemiyoruz.
  • dahinnotha  (27.09.17 10:05:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.