flash diskteki windows10 image'ını bilgisayar açılırken görmüyor.

Merhaba, yeni ssd aldım. flash belleğe microsoftun sitesinden bilgisayarımın özelliklerine göre kurulum image'ı yükledim. bios ayarlarını da öncelik flash disk olacakmış gibi ayarladım. NİTEKİM;

bazen bilgisayarı açıp bios da takılırken flashı takarsam donuyor. bazen hiç görmüyor -uygun aygıt bulunamadı felan diyor-.

Önerileriniz, yardımlarınız varsa alabilirim. Çok fazla uğraştım ve ağlıycam artık.

image'i yükledim diyorsun ya o kısmı biraz açsana?

image dosyasını kopyalayıp flash belleğe yapıştırmadın umarım?
  • washe  (18.09.17 23:36:27)
bootable usb olarak mı attın diske?

  • sutlu nescafe  (18.09.17 23:36:45)
image'i direkt ıcıne mı atıyorsun? öyleyse olmaz.

Rufus la image i embed etmen lazım.
  • binder dandet  (18.09.17 23:36:54)
bios update etmeyi dene, büyük ihtimalle sorunun çözülecektir.

  • lat menat uzza  (18.09.17 23:40:32)
bootable usb olarak. microsoftun sitesindeki yazılımı kullandım.

  • stanhiver  (18.09.17 23:41:18)
usb yi takmadan bios'ta boot önceliğini flash bellek seç (usb olarak yani) sonra flash ı tak usb ye dene. farklı usb girişlerini dene. hala olmazsa bios update işe yarar herhalde

  • washe  (18.09.17 23:45:02)
bios update'e uğraşıyorum şu an ama şöyle ironik bir durum var zaten flash'ı algılamıyo ama bios update'i de flash yardımıyla yapılıyo. umarım olur.

  • stanhiver  (18.09.17 23:53:29)
eski hdd yi tekrar takıp, windows üzerinden de bios update yapabilirsin muhtemelen

  • washe  (18.09.17 23:55:15)
ne bios guncellemesi başgan oynama bios la su asamada.
sen bence flash a win 10 iso sunu düzgün atamadın.

rufus ile usb yi bootable usb yap
sonra ssd ve usb takılıyken usb den baslat
ssd ye kur win 10
  • kingcyrax  (19.09.17 15:45:31)
Selamlar eski hdd taktım bişeyler yanlış gitti ama yeni ssd ye kurmayı başardım dün gece windowsu bi iki saat kullandım bilgisayarı sonra aniden siyah ekrana dönüştü ben de kapatıp uyudum. Şu an asla acılmıyo bilgisayar siyah ekran da takılı kaldı.
Ne olmuş olabilir sizce?

Yarab yüzümü güldürmüyor. bi problemi halletsem öteki geliyor. Of.
  • stanhiver  (19.09.17 18:06:27)