Kıymayla ne yemek yapayım

120 gram kadar kıyma var, kıymalı yumurta sevmiyorum, makarna da dün ve bugün yedim. Ne yapsam? Taze fasülye yapabilirdim ama yok.

Teşekkürler

hamburger yap ye.

  • alperz  (16.09.17 16:21:47)
hamburger +1
ya da kavur, biber salça soğan falan da koyabilirsin, ekmek arasına koy ye.

  • veritaslibertas  (16.09.17 16:25:49)
kıymalı patates.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.09.17 16:26:09)
  • nickfury  (16.09.17 16:27:00)
Ya akşama hamburger yicem :'D

  • senolll  (16.09.17 16:28:09)
Patlican varsa karniyarik falan uzun surer belki ama patlicanli kiymali sote yapabilirsin.

patatesleri dilimleyip tepsiye dizip uzerine kiymali harç, ustune tekrar patates koyabilirsin.

Ya da minik yuvarlak köfteler yapip köfteli bezelye gibi sulu bi yemek yapabilirsin.

Hepsi zor geliyosa sogan biber domatesle kiymali harç yapip ekmek arasi ye gitsin.
  • aquarium  (16.09.17 16:33:43)
kıyma + tereyağı + soğan + yeşil biber + domates. bu sırayla koyup pişir.

  • freetakilir  (16.09.17 16:33:48)
kıymalı patates +1

  • testis agrisi  (16.09.17 16:36:48)
Kıymalı fasulye ve kıyma konmuş yemekler iğrenç oluyor bence. Et parçalanınca nasıl böyle iğrenç oluyor anlamıyorum.

Patlıcanları yuvarlak ve çok kalın olmayacak bir şekilde doğrayın. Çok az yağ koyduğunuz tavada çevirerek biraz pişirin. Kıymayı soğan ve baharatlar ile kavurun. Patlıcanları bir fırın tepsisine boşluk kalmayacak şekilde dizin ve üzerine kıymayı dökün.yuvarlak domates dilimleri ile kapatın. Biber de koyabilirsiniz. Fırın yoksa aynı yemeği kısık ateşte tencerede pişirebilirsiniz.
Yapmak en fazla yarım sürer
Afiyet olsun
  • tahin pekmez yoğurt  (16.09.17 16:52:33 ~ 16:54:03)
köfte pilav salata en kolay, sade sağlıklı versiyon.

Hamburger olayına gireceksen döküm tavan yoksa girme bence.

Kıymalı patates diyenler de iyi demiş yanına yoğurt vs.
  • idexo  (16.09.17 17:47:17)
soğanla kavur ekmek ban. ama şurda akşama ne kalmış bişeler atıştır sonra yersin at dolaba

  • yuto  (16.09.17 18:41:34)