Yeni aldığım vw aracım çok yakıyor?

Merhaba arkadaşlar, sıfır aldığım aracım fabrika değerlerinin üstünde yakıyor. yani 2 litre fazla yakıyor. Acaba bu biraz km aldıkça azalır mı? Pek anlamam bu işlerden. Sürüşüm de öyle yoğun trafikte değil yani. Biraz bilgi verirseniz sevinirim.

0 arabalar genelde çok yakar. 10.000 den sonra oturur sarfiyat

  • paudi  (15.09.17 23:43:17)
Düşer düşer yarım litre daha düşer, benimki de aynı, fabrika verilerinden 2 litre fazla yakacağını düşünerek almanız gerekiyordu hata olmuş.

  • ekaterina  (15.09.17 23:45:28)
fabrika verilerini yakalayan araba sayılıdır. 1 litre ancak düşer. bakım ve kullanılan yağ vs önem arz ediyor. araç dizelse kısa mesafe kullanımlarında da çok yakar mesela. dikkate almak lazım. hayırlı olsun diyelim. taş değmesin tekerine.

  • hemsta  (15.09.17 23:47:33)
Bir ilk bakıma girsin ondan sonra belli olur.

  • reactionic  (16.09.17 00:05:10)
yakar ve normaldir. fabrika verisi olabilecek en iyi koşullarda yaktığı değerlerdir.
sürüş alışkanlıklarınızı değiştirerek biraz daha tasarruf sağlayabilirsiniz.
ayrıca araçların eskisi gibi rodajdan çıkınca yakıtın düşmesi durumu yeni araçlarda yok.
  • orpheus  (16.09.17 00:22:08)
rodaj annecim

  • shotgunwoman  (16.09.17 01:07:19)
orpheus haklı. rodaj etkisi yeni araçlarda oldukça az.

rodajdan ziyade sürüş alışkanlığı ile ilgili. fabrika verisi ideal şartlarda yakalanabilir. ivmeli kullanmamak, sabit hızda gitmek ve dur kalk yapmamak gerekli.
  • cedex  (16.09.17 08:00:02)