netflix

leydiz ve gentılmın,

bu netflixin filmleri-dizileri dizi sitelerine düşmüyor mu, almanın ne anlamı var? farklı bir olayı mı var?

düşmüyor mu? illa ki düşüyordur.

ne anlamı? telif hakkını ödeyerek izliyorsun bu nedenle illegal site takip etmene gerek kalmiyor. (netflix içeriği senin için yeterli mi? bu ayrı bir konu.)

farklı olayı var mı? evet, var. yasal bir platform.
  • helenart  (14.09.17 15:04:56)
birkaç seneye kadar daha fazla cezai işlem gelecek gözüyle bakıyor insanlar. ayrıca popüler diziler de kaldırılıyor sitelerden, ulaşım engelleniyor vs.

çare özel vpn gibi duruyor, netflix'e para vereceğime özel vpn alırım gibime geliyor benim.

edit: en iyisi de torrent kullanmak, böylece @awareim'in dediği gibi saçma sapan reklamlarla uğraşmıyorsunuz. tek sorun düzgün çeviri bulmakta. onu da malum ortamlardan buldunuz mu tamamdır.
  • hosein  (14.09.17 15:05:14 ~ 15:15:57)
Kolay arayüz, kaliteli yayın. Saçma sapan reklamlar çıkan ve HD dedikleri görüntüler HD olmayan siteleri tercih etmek istemiyor olabilir insanlar :) Özellikle TVlerin çok kaliteli olduğu şu günlerde bilgisayarı bağlayıp dizi sitesinin dandik ses ve görüntüsü ile izlemek pek iyi olmuyor. Yani düşünün 50-55'' UHD tvniz var, görüntünü kaliteli olmasını bekliyorsunuz, beklemeyi bırakın, olmak zorunda :D

  • awareim  (14.09.17 15:08:16)
benim için en büyük avantajı tek tıkla televizyonda iyi kalitede dizi/film izlemek. dizi sitelerınden actıgımız dızılerın buyuk kısmında altyazı problemı oluyor. televızyonda kodı dıye bır program yuklu; 3 bolumde bır alt yazı ayarı yapmak gerekıyor. goruntu kalıtesınde de barız fark var.

bunun dısında yasal olması da cok onemlı.

tek dezavantajı turkıye'de ıcerıgın sahıden kısıtlı olması. o yuzden bırı 'o kadar para vermem. acar ugrasır bulurum kalıtelısını' deyınce bır sey dıyemıyorum. tercıh meselesı.

henuz bır spotify olamadı turkıye'de.
  • fraise  (14.09.17 15:09:36)
Teker teker kasmıyosun. Hepsi bi yerde, mis gibi aç izle.

Ben mesela artık çok yoruldum onu bul bunu izle vs. işinden. Netflix elimin altında olunca öneriyor izliyorum.

Duyuru: Netflix ailesinde boş yer olan beni eqlesin :) Ücreti mukabilinde..
  • lcha  (14.09.17 15:21:40)
dizi sitelerinde bazı dizileri yer alıyor diye biliyorum. ama yine de netflix i kullanmaya devam ederim. izlediğim içerikleri çevrimdışı iken de izleyebiliyorum, telefon-bilgisayar-tv arasında kaldığım yerden de devam ediyorum. şahsen gayet memnunum

  • gazozailacatmauzmani  (14.09.17 19:00:12)