e-devletten hizmet dökümüne bakayım dedim ne göreyim?

şubat 2016'da işe başladım. 2016 boyunca hep kontrol ederdim ama bu sene hiç bakmadım hizmet dökümüme.

31.12.2016'da işten çıkmış görünüyorum ya la? Hemen ardından da 01.01.2017'de işe girmiş görünüyorum yine?

patron burda değil gelince soracağım da, ne mana yani?

Bazı işletmeler girdi çıktı yaparlar vergi durumundan. Normaldir.

  • iddaaci  (12.09.17 17:49:52)
Kıdem tazminatı vermemek için yapılan klasik bir hamledir.

  • cakabo  (12.09.17 17:49:59)
bu geriye döndürülebilir bir şey midir?

  • kay adams  (12.09.17 17:51:31)
kıdem tazminatınızı yiyorlar, kıdem tazminatınızı mıncıklıyorlar, kıdem tazminatınız o kucaktan bu kucağa..

sanırım bu zihniyet geri döndürülebilir bir zihniyet değil o yüzden dürüst patron ve işletme bulmanız gerek.

edit: 2008'de şöyle bir şey var:

turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=29606

güncel olarak nedir ne değildir anlamak lazım. belki güncellenen bir yasadan faydalanmak için böyle bir şey yapmış olabilirler.

sgk'yı arayıp durumu iyice sorgulayıp anlamakta da fayda var.

şuradaki özellikle 3. maddeye bakın: isvesosyalguvenlik.com/ayni-isyerinde-tekrar-ise-baslayan-iscinin-kidem-tazminati-haklari-nasil-belirlenir/
  • idexo  (12.09.17 17:58:03 ~ 18:36:25)
bu durum kıdem tazminatını etkilemiyor diye biliyorum. o kadar da kolay değil yani..

  • dafuq  (12.09.17 17:58:47)
çakallık yapmışlar akıllarınca. yasa senin yanında. alırsın kıdemi.

  • glamdr1ng  (12.09.17 18:04:01)
tanımına bak, aynı işyeri ise sıkıntı yok. atıyorum hosein enerji ltd. şti ise iki şirketin de adı o zaman problem yaşamazsın. sadece sgk'da kotayı doldurmak için seni kaydırmışlardır bir yerden diğer yere.

  • hosein  (12.09.17 18:05:30)
şimdi şöyle ki ben işe başladığımdan beri net maaşım hiç değişmedi (değişmedi derken vergi dilimine girmiyorum),öyle konuşmuştuk patronla.

Bununla bir ilgisi var mıdır blmiyorum ama?
  • kay adams  (12.09.17 22:42:03)
Taşınma vs olduysa o da etkiliyor.

Işyeri ayniysa kidemi etkilemez. Millet sallamış.
  • rusyalı kozmonot  (12.09.17 23:05:18)
Çalışan sayısına göre iş yeri yükümlülükleri değişkenlik gösterir. Bu sebeple vasat türk şirketleri, sizi bir şirketten alıp diğer isimdeki şirketine koyar durur. Anormaldir. Türkiye'de normaldir.

  • testis agrisi  (12.09.17 23:18:45)
şirketim değişmedi arkadaşlar aynı şirkette çalışıyor görünüyorum hala.

  • kay adams  (12.09.17 23:45:27)
Şirketiniz fiilen değişmemiş olabilir. Kağıt üzerinde de öyle mi? Onu bir kontrol edin.

Bir maden mühendisi arkadaş anlatıyordu. Patronun birkaç şirketi var. Çalışanlar fiilen sürekli aynı yerde oldukları halde patron bunları bir orda bir burda çalışıyor gösteriyormuş kıdem tazminatı ödememek için.

Bir sonuç alır almaz, hukuken fark eder etmez bilemem. Nihayetinde yarın bir gün işten çıkınca tazminat vermem derse ispat vs ile siz uğraşacaksınız. Baştan farkında ve tedbirli olmakta bir yanlışlık yok.

Ne diye çalışan adamı durduk yere çıkardık geri aldık gibi gösteriyor? Bunun bir açıklaması olması gerek.
  • idexo  (13.09.17 11:04:06)
İşyeri no değişmiş görünüyor, dolayısıyla ünite no da değişmiş. İşyeri adı aynı hala.

Geçen sene Ağustos ayında işyeri taşındı, bununla bir alakası olabilir mi?
  • kay adams  (13.09.17 15:44:36)