UPS dayanma süresi sorusu?

selamlar,
linkteki ürünü ofisteki 2 adet bilgisayar için almayı düşünüyorum
www.hepsiburada.com

ürün açıklamasındaki grafikte iki PC + 1 modem'i 10 dakka çalıştırabildiği söylenmiş.

şimdi düşünüyorum PC'lerin biri 350 Watt, diğeri 400 Watt
toplam 750 watt söz konusu. UPS ise 650VA ,
bu ups kaldırır mı 750 Wattı

bir de
bu süreler neye göre hesaplanıyor?

Bilgisayarlar sürekli üstlerinde yazan değer kadar güç harcamazlar ama harcayabileceklerini düşünüp ona göre davranmak gerekir.
Bu upslerin güç faktörü bayağı düşük gözüküyor.
Mesela şöyle bir tanesi yeterli gelecektir.
www.tuncmatik.com
  • reactionic  (12.09.17 14:49:44)
750W için en az 1KVa (1.000Va) UPS alman gerekli. Yoksa zaten elektrik kesik değilken bile kaldırmıyor, trafosu yanıyor.

  • malheiros  (12.09.17 14:52:42)
@reactionic; sen bilgili gibi görünüyorsun :) ben de bişi sormak istiyorum.

UPS'e 6'lı prizi bağlasam sıkıntı olur mu? elektrik kesildikten hemen sonra 6 sı da açık olsa da UPS zaten öterek beni uyaracak, ona göre işlerimi halledip pc vs kapatırım en fazla modem açık kalır? (maks 10 dk) (2 modem, 1 tv, 650 watt psu'lu pc ve monitor bağlı 6 lı prize)
  • washe  (12.09.17 14:55:23)
Tunçmatik ups'in üzerinden gidersek üstünde 2 adet 12V 9Ah akü var gözüküyor. Şarj voltajı 27.4 o zaman bunları seri bağlamışlar yani 1 tane 24V 9Ah aküsü var gibi düşünebiliriz.
24*9=216VAh, maksimum çıkış gücünü kullansak 1000VA => 216/1000h = 12.96dk. %83 verim varmış o zaman 10.75 dakika kalır.
Tabi gerçekte 900W çekilirse bu kadar dayanmayacaktır ama fikir vermesi açısından hesaplayınca 10~11dk civarında dayanır gözüküyor. Harcanan elektrik ne kadar azsa süre o kadar uzayacaktır.
  • reactionic  (12.09.17 15:05:28 ~ 15:07:34)