200.000 kredi çektim, teselliye ihtiyacım var

Yaptım.
360 binlik ev için 200 bin kredi çektim.
Bende 55 vardı, 70 de kayınvalideden borç aldım.
Altınları da bozdurunca fit oluyor.

10 sene. Aylık 2.850.
yaptım lan. artık bir evim var. terasım var lan daha ne olsun?
ev sahibi derdi yok, eve eşya almıyım derdi yok.

oh be.

soru da şu olsun:
sizce iyi mi yaptım kötü mü?

bi kurban da kesin.
Hak Taala ödeme kolaylığı versin.

  • kullanıcı adı  (11.09.17 18:31:38)
güle güle oturun :)

eve aylık 6000-7000 gidiyorsa iyi yapmışsın.
  • washe  (11.09.17 18:32:07)
Hayırlısı olsun. Güle güle otur. Bence iyi yapmışsın.

  • himmet dayi  (11.09.17 18:32:47)
valla kusura bakma keriz gibi hareket etmişsin diyenler elbet olacaktır ama ev lan bu...

ben de aynı şeyi mayısta yaptım...içim rahat...

tek kötü yanı, hayatın boyunca eşekler gibi çalışacağın gerçeği artık yazılı olarak tescilli durumda.

hayırlı olsun
  • gkhT  (11.09.17 18:33:02)
İyi yaptın hayırlı olsun. Terasında bi bira ısmarla kendine benden ;)

  • amonaki  (11.09.17 18:33:24)
hayırlısı. ödeme kolaylığı versin allah.

  • sutlu nescafe  (11.09.17 18:33:55)
hayırlı olsun. maalesef bu dünya düzeninde ev büyük ihtiyaç. başka bir dünyada yaşamış olsaydık ulan o paraya gez toz ye yaşa derdim. ama öyle değil.

güle güle otur. alınmış alınmıştır. ödenir bi bakmışsın bitivermiş.
  • eeb  (11.09.17 18:37:24)
hayırlı uğurlu olsun. yapmasaydınız enayi derdim. umarım erken bitirme şansınız olur.

  • golgi aygıtı  (11.09.17 18:37:58)
helal olsun gönlüne yattıysa daha ne olsun

  • basond  (11.09.17 18:46:08)
Allah ödeme kolaylığı versin, güle güle otur.
Ama bir ticaret adamı kafasıyla söylüyorum, eve yatırım yapılmaz.
360 bin lira ile ticaret yapsan evi iki senede alırdın büyük ihtimal.
  • etna  (11.09.17 18:48:11)
Biz de son dönemde bu işlere fazlaca kafa yorduğumuzdan hemen baktım, 200 bin kredi için bankaya 342 bin ödeyeceksin, faiz oranı yine iyiymiş, hangi banka?

İyi mi, kötü mu olduğunu zaman gösterecek. Umarım ev de en az faiz oranında değerlenir.

Çok da düşünmemek lazım tabii, en azından kendi eviniz olacak, güle güle oturun:)
  • peggy  (11.09.17 18:48:37)
alınmışın kötüsü olmaz derler, iyi yapmışsın.

tek kötü yanı vade uzun. TRdeki faizlerle en fazla 5-6 sene konut kredisi kullanılmalı aşırı faiz ödememek için. ben 5 sene çekmiştim bitirmeme az kaldı. yani zaman geçiyor..
  • nuisance  (11.09.17 18:53:01 ~ 18:53:27)
Hayırlı olsun ama ne bileyim ya bana bu ev alma işi falan çok kasıntı çok saçma geliyor. Aylık o kadar ödeyebiliyor ya da o kadar kredi alabiliyor olsam, alacağım kredinin 10/1 kısmı ile işler yapıp evin parasını çıkartırdım 2-3 yılda. 10 yıl bağlanmışsınız aç kurtlara.

  • içe doğru kaslı olan çocuk  (11.09.17 19:03:21)
Hayırlı olsun. Bence iyi yapmışsın. 10 sene sonra kira kaç para olacak Allah bilir. Ama sen fiks 2.850 ödeyeceksin yıllar sonra da. Biraz zorlanırsın belki, olsun ayda 10 kere dışarı çıkacağına 5 kere çık. İnsanın kendi evi gibisi yok.

  • hrvl  (11.09.17 19:32:18)
çok iyi yapmışsın. gençliğini eve gömmüşsün diyenlere aldırma. kendim gibi düşünüyorum. 38 yaşındayım, evliyim, çocuğum var, zamanında gezdim, tozdum, yedim, içtim, eğlendim. gençliğimi yedim. ama evim yok. 1000 liralık evden daha yeni taşındım, şimdi 1500 lira kira veriyorum. 10 yılda enflasyonu, kira zammını hiç koymasam bile 120 ayda 180.000 lira kira vereceğim. sen evin anaparası üstüne 142.000 lira faiz ödeyeceksin ve bu artmayacak.

keşke her ay 2850 ödeyecek gücüm olsa, o kadar verecek peşinatım olsa hiç durmam ben de çeker ev alırım.

güle güle sağlıkla huzurla otur.
  • kibritsuyu  (11.09.17 19:34:57 ~ 19:35:54)
Sen ölmüşsün ağlayanın yok. Ölümüne kredi ağbi bu nedir allasen? Allah yardımcın olsun diycem de... neyse.

  • [GODDARD]  (11.09.17 21:06:16)
Hic de olumune degil. 10 sene ne ki? Baktigin zaman 2010 bile daha cok yakinken neredeyse 7 sene gecmis uzerinden. Baktin olmuyo sikintidasin yapamiyosun satarsin kapatirsin. Ev fiyatlari hep artiyo zaten. Cok bi zararin olmaz. Yapmasan yari kira bile odesen 20 sene sonra elinde bisey olmayacakti. Bakma sen burdaki genclik heveslilerine imkanlari olsa hepsi yapar.

  • c1b2k3  (11.09.17 21:21:26)
220 bin de ben çektim. ilk ödemesi 22 sinde. sonumuz hayrolsun. en güzelini yaptın. babam yapamadı benim yaptığımı. baba evi nedir bilmiyorum. ama kardeşim ya da olursa çocuğumun güvencesi olacak. ev önemli ev. istanbulda yaşamak kolay değil ev olmadan. 10 sene uzun ama şartlar böyle. hayırlı uğurlu olsun güle güle oturun.

  • hemsta  (11.09.17 21:25:04)
Kredi aylığı kadar kira istiyolar artık iyi yapmışsın öde öde elde var sıfır dıyecegıne bir süre sonra kurus odemeden kafan rahat oturabileceğin bir evin olacak. Güle güle oturun huzurunuz bol olsun

  • hernezıkkımsa  (11.09.17 21:34:12)
E olan oldu artık. Hayırlı olsun. Ev evdir sonuçta.

  • d max  (11.09.17 21:39:34)
Güle güle oturun, tabii ki iyi yapmışsınız. Son krediyi ödeyip de eve geldiğinizde anahtarı çevirirken yaşayacağınız mutluluğu 10 yıllarca hatırlayacaksınız:)

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (11.09.17 21:40:09)
banka için evet mantıksız da bireyler için mantıklı bir hareket bir adet ev sahibi olmak. yani bu böyle rahatlık konfordan da bağımsız olarak direkt ekonomik olarak böyle, uzun vadede sen avantajlısın hem maddi hem manevi olarak.

edit: ha tabii rahat rahat ödeyebilecek, hayat kalitenden ödün vermeyeceksen.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.09.17 21:43:19 ~ 21:43:53)
360binlik ev bence cok guzel. 10 senen 360binlik eve deger abi. 360bin oha kesin luks.

  • charlotte blanc  (11.09.17 22:01:39)
akıllı ol ticaret yap :D

  • sorunvar  (11.09.17 22:47:15)
yatırımın geri dönüşü açısından felaket bir yatırım bana kalırsa. sadece kredidin faizine vereceğin para düzgün değerlendirilse, ciddi kar getirir ev falan bahane. kısacası birkaç yıl sadece banka için çalışacaksın muhtemelen.

  • christopher nolan  (11.09.17 23:12:22 ~ 23:13:12)
kimsede dememiş, ev senin değil bankanın diye.

geçmiş olsun. kanımca kötü bir karar. hayırlı olsun.
  • mahone  (11.09.17 23:48:34)
Ev değil de teras şart hacı. Teraslıysa iyi yapmışın. Hayırlı olsun.

  • erci  (12.09.17 00:18:43)
Bence iyi yapmışsın. Kendi evinde oturmak çok başka. Biz 20 sene kirada gezdikten sonra kendi evimizi aldık. Kiracılık çok kötü bir şey. Hayırlı olsun. Güle güle oturun.

  • Lim5  (12.09.17 01:30:02)
karşılığı olan borç iyi borçtur. borcun varsa karşılığında evin var. kira vermeyeceksin aga. ağız kokusu çekmeyeceksin. zaten 2-3 seneye kiralar olacak 3bin lira. senin ev kendini amorti edecek. en güzelini yapmışsın

  • achatla  (12.09.17 01:59:34)
iyi bişey ev. ama ben yapamam. 10 sene o kadar da uzun değil. ama ben yapamam:D ama muhtemelen de ben pişman olacağım sen olmıcaksın:)

  • klar  (12.09.17 02:00:10)
iyi yapmışsın

  • hebanon  (12.09.17 02:28:28)
belli ki terasi cok seviyorsun, o zaman daha ne olsun. 10 sene cok degil. 30 senelik mortgagelar falan da var sonucta.

aldigin maasa gore degisir iyi yapip yapmadigin.
  • baldur2  (12.09.17 02:32:30)