Mercedes gla mı yoksa bmw x1 mi?

İki aracın da fiyatı aynı, mercedes'in görünümü bence daha güzel ve donanımlı ama çok sert, yoldaki her şeyi hissediyorsunuz. Bmw daha konforlu, içerisi de daha ferah ve geniş. Hangisi sizce?

2. Sorum gla derseniz dizel mi benzinli mi, dizeli bir bayide benzinliden 10 bin fark vererek alınacak şekilde bulduk. Performans olarak daha düşük ama benzin de öldürüyo insanı sonra.

3. Sorum Kime sorsam o arabalara 210 bin tl verilmez diyo, e neye verilir? Anlamadım ben. Sizce daha iyi alınabilecek bi araç var mı? Q3 seneye kasa değiştirecekmiş ajandamıza uymuyor.

illa jipimsi olacak diyosanız ikinci el az km.de x3 bakılabilir.

  • sekerse tehlike  (11.09.17 18:14:17)
gla dizel

  • basond  (11.09.17 18:17:23)
Mercedes tabii ki. BMW araba mı Mercedes'in yanında... 210 bin şöyle verilmez. Her gün aynı yere gidip geliyorsan, hafta sonu bile olsa uzun yol yapmıyorsan, bu arabaların konforundan bir şey anlamazsın. Bakımları da dert bu arabaların. Geçen bir video izledim. Adam Almanya'da Mercedes'in 45 bin bakımına 2 bin Euro vermiş. Sen Türkiye'de 8 bin lira vereceksin. Almanlar bile kullanmıyor bu arabaları çok zengin değillerse.

  • dissendium  (11.09.17 18:17:25 ~ 18:18:33)
200bin tl'ye gla, x1 yerine 2. el grand cherokee, discovery falan bakardım ben.

  • reactionic  (11.09.17 18:20:08 ~ 18:20:35)
gla tabiki.

  • jamswety  (11.09.17 18:21:50)
2. El almak istemiyorum. Ayrıca grand cherokee'nin benzinine yetişemem ben, aynı şekilde x3'ün de. Süremem zaten o araçları aşırı büyük, sedan bi şeye dönüş olabilir belki. 3.20 de iğrenç hiç beğenmiyorum. Araba yok ya püf :/

  • ekaterina  (11.09.17 18:22:32)
@üğpo annem diyo zaten çok sert diye :D ben anlamadım pek lol.

  • ekaterina  (11.09.17 18:23:33)
Tabii ki Mercedes demeye geldim.

Eğer çok kilometre yapılmayacak bir araçsa benzinli tercih edilebilir. o 10 bin TL fark kaç yılda çıkıyor onu hesaplayıp kendiniz karar verebilirsiniz.
  • himmet dayi  (11.09.17 18:35:50)
jeep renegade alabilirsin.

  • since1907  (11.09.17 18:39:20)
X1 malzeme kalitesi yerlerde. Bakim masraflari cok fahis buna karsilik aracta kalite yok.
Icine oturunca anlarsin zaten.Bizim patron masrafi yuzunden satiyor X1'i.
Yerinde olsam soyle tatli renk bir Volvo V40 alir gecerim. Veya BMW 3 serisi.
GLA ile X1 donanim ve performans kiyaslamasini bilmem ama GLA cok cok daha havali:)
  • stavro  (11.09.17 18:41:24 ~ 18:44:26)
mercedes e serisinin tek kapıları var, onlardan alın.

yok ama anket x1 ile gla arasında ısrar edecekse; gla. yazılışı güzel.
  • mete kudur  (11.09.17 19:07:27)
dış görünüş anlamımda bana göre ikisi de çok süper değil. O kadar para verilmez diyenler de belki haklılar ama sıfır araba fiyatları bir süredir uçuşta. Suv şart mı? Daha koyup 320d veya yeni 520i düşünmez misin?

  • puc  (11.09.17 19:07:56)
Peugeuot yeni suv 3008.Kalan parayla da tatil. İlla bu ikisi ise kesinlikle GLA. X1 bindim, oyuncak gibi.

  • maria puder  (11.09.17 19:11:22)
@mete e coupe 460 bin :D

  • ekaterina  (11.09.17 20:32:06)
3008 SUV. efso araba yaptı adamlar.

  • gozu acik sevisen yahudi  (11.09.17 20:41:35)
Rus kizi

Ben seni bildim bileli bi alamadin araba, ama bu sefer baya azimli gördüm seni xD

Sirayla baslayalim..

1-Merso Gla: Buyuk ihtimalle amg paket alirsin sen bunu bi de(jupiter kirmizisi rengiyle tabi). Runflat lastikle iyice taş gibi olur, ne şehir içi ne şehir dişi binilmez. Bi arabanin spor sertligi baska, rahatsiz edicek senin konforundan ödün vericek kuru sertligi baska sey. İçini de beğenmiyorum ne o sonradan takilan ekrani ne malzeme kalitesini. Ha alirsan 1.5 reno dizellisini al(10 lira farka değer eğer uzun soluklu binip çok km yaparim diyosan), 7 ileri tork konvertorlu şanzıman eski tip olsa da güzel uyumlular üzmez.

2- Biemcik x1:Alt yapisi artik 1 serisi degil şu 2 Active Tourer ile ayni. Zaten içi de onunla ayni. Ben beğenmiyorum. Yeni 3 silindir 1.5 136 bg motoruna fena degil gibi. Şanziman da 6 ileri(bmw nin diğer modelleri 8 ileri) tork konvertorlu o da iş görür.

Alternatifler

1- Bmw 520i: 2 hafta önce yenisi denedim. EFSANE. Konforu, içinin sessizligi, koltuklari,1.6 motorun gidişi ve şanzimanla uyumu. Al ömürlük kullan. Bayi bize 260-270 arasi fiyat verdi 0 i için. Dizelinin fiyati ise 460-470 arasinda. Butceni asiyo evet ama bi önceki kasasinin temiz ikinci eline(2016 model) de bakabilirsin. Çok çok memnun kalicağini düşünüyorum. Yakit 9-10 litre benzin olur.

2-Yeni insignia: Bmw den sonra bunu denedim. Bu da beklemediğim kadar iyi çıktı. Direksiyonu koltuklari konforu sessizligi bmw ye binmemiş olsaydim onun yerine rüyalarima girerdi. Senin butcene de 1.6 dizelinin en dolu paketi + bütün opsiyonlari alabilirsin :D

3-Yeni a5: Çoook sert. Ve bu sertlik kaliteli bi sertlik degil rahatsiz edecek düzeyde idi. İçinin malzeme kalitesiyle hiç uyuşmuyo. Hayal kirikliği. Ha 1.4 motoru fena değil idi dsg ile. Bu da 9-10 yakar. Butceni pek de asmadiği için yazayim dedim bunu da.
  • bir3iki7  (12.09.17 00:06:24)
@bir3 aynen her seferinde kalkıp, efenim bu fakir mersedesi değer mi, bu para ona verilir mi, ya onu alacağına şunu al derken hep alamıyorum :D jüpiter kırmızısı mı :O beni hiç tanımamıssın cınım. Şeker kırmızısı benim arabam ama kırmızıyla alakası yok ki ehueh bugün alayım desen şunları renge 4100 tl fark vermen lazım qıps ^^

ayrıca 3008'i ve insignia'yı napim arkadaşlar mersedes'e binmek varken.

Son durum: x1'den kesin vazgeçtim Gla veya c180 coupe almayı düşünüyorum. Önceliğim gla çünkü yüksek araba istiyorum. Gla'nın benzinlisini denemiştim bi de dizelini deneyip karar vercem.
  • ekaterina  (12.09.17 00:19:46)
renegade+1. dizel otomtik olanı 140 bin civarında. bence daha mantıkı. kalan parayı at kenara, 1+1 falan al ne bileyim. 70 bin lira az para mı, jeep kötü marka mı?

  • babilbaligi  (12.09.17 00:33:24)
c coupe al ya gla nedir

  • sekerse tehlike  (12.09.17 12:16:29)