Beceriksiz dolandırıcı arkadaş

Birkaç yıldır konuşmadığım, üniversiteden muhabbetim olan bir arkadaş Facebook'tan önce halimi hatrımı sordu, sonra Türk Telekom faturalı hattın varsa çekiliş var ona katılmak ister misin dedi.

Ne çekilişi falan dedim, geçiştirdi, numaramı istedi ve gelecek mesaja evet yazıp yollarsam çekilişe katılabileceğimi söyledi. Mesajda 100 tl falan yazıyormuş da onu dikkate almamalıymışım da çekilişe katılmak tamamen ücretsizmiş de... Sağol kalsın dedim, sildim kendisini.

Böyle bir dolandırıcılık girişimiyle karşılaştınız mı? Yöntem çok başarısız değil mi? :)

yazan kişi arkadaşın mı ki XD başarısız değil. kafası çalışmayan milyonlarca insan var. günde binlerce lira kaldırıyorlardır

  • glamdr1ng  (07.09.17 18:51:51)
bence arkadaşın hacklenmiş

  • sta  (07.09.17 18:53:10)
hesap hacklenmiş olabilir.

  • cabiday  (07.09.17 18:53:25)
Arkadaşın değildir, hesap hacklenmiş+1 Birçok kez duydum bunu, aynı mesaj bana da geldi zamanında.

  • peggy  (07.09.17 18:55:24)
Fake hesaptir o. Arkadasin degildir.

  • stavro  (07.09.17 18:56:05)
arkadaş değil, birisi hesabına girmiştir. benim bir arkadaşa da olmuştu aynısı

  • gazozailacatmauzmani  (07.09.17 18:57:27)
Hacklenmiş bana da kuzenimin kayınpederi benzer bir mesaj atmıştı asdgsf

  • pastörizesüt  (07.09.17 18:57:42)
Az önce otobüsçü abinin başına geldi tam bu anlattığın. Geçen sene benim kuzene oldu, adam zaten bankacı, gel sana faizsiz kredi veriyim diye mesaj attı, ana bacı sövünce sustudjshjsb

  • Tears of Devil  (07.09.17 18:59:01)
babama oldu. 25 tl gitmişti. akrabası yardım eder misin demiş falan. buna benzer bişey. 10 dk sonra hesap kapatılmış zaten.

  • hononu  (07.09.17 19:02:19)
Hacklenmis arkasasin, haberi bile yoktur

  • veritaslibertas  (07.09.17 19:20:32)
Arkadaşının face hesabı hacklenmiş. Karakola gidip ifade falan vermesi gerekiyor bildiğim kadarıyla. Benim bi arkadaşımın başına geldi, öğrencileri falan ekli olduğundan bi hesaptan onlarca kişiyi dolandırmayı başarmışlardı. Hafife alma, cahil insan çok, buna okumuşu da dahil.

  • manuel mandalina  (07.09.17 19:56:42)